شنبه 02 تیر 1397 20:05:58

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42340

تاریخ انتشار : 29/07/1395 - 13:56

جدیدترین اخبار نبرد موصل/بسته روز چهارم

آزادی 9 روستا و رسیدن تجهیزات «الحشد الشعبی» به غرب موصل

تجهیزات «الحشد الشعبی» به منظور آغاز عملیات زمینی این نیروها به محور غربی موصل رسید. همزمان نخست‌وزیر عراق می‌گوید، سرعت پیشروی بیش از حد پیش‌بینی‌ شده بوده است.

آزادی 9 روستا و رسیدن تجهیزات «الحشد الشعبی» به غرب موصل
 

به گزارش سوادکوه آنلاین،«حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق امروز پنجشنبه در چهارمین روز نبرد آزادسازی موصل (مرکز استان نینوی) می‌گوید، سرعت پیشروی نیروها، بیش از حد پیش‌بینی‌شده از قبل بوده است.

به گزارش «رووداو»، العبادی با تمجید از «مبارزه مشترک ارتش عراق و نیروهای پیشمرگه (کردستان)» آن را «همکاری نظامی بی‌سابقه در نینوی میان نیروهای فدرال (مرکزی) و پیشمرگه» خواند.

العبادی می‌گوید، برای اولین بار در تاریخ عراق، پیشمرگه و نیروهای عراق، با همکاری و هماهنگی کامل دوشادوش هم می‌جنگند و در حمایت از خاک عراق و مردم مشترکا کار می‌کنند.. برای اولین بار در 25 سال گذشته، نیروهای عراق با موافقت دولت اربیل،‌ وارد منطقه کردستان شده‌اند و این دلیلی بر اتحاد همه مقابل داعش است.

نخست‌وزیر عراق همچنین تصریح کرد که «نیروها در پیشروی خود به سوی موصل، جلوتر از برنامه هستند و جلوتر از جدول زمانبندی شده‌ای که قبل از آغاز حمله آماده شده بود».

رسیدن تجهیزات الحشد الشعبی به غرب موصل

بخش رسانه‌ای «الحشد الشعبی» (نیروهای داوطلب مردمی) امروز پنجشنبه اعلام کرد بخش زیادی از تجهیزات و ادوات این نیروها برای آغاز عملیات زمینی الحشد الشعبی، به محور غربی موصل انتقال داده شده است.

بر اساس گزارش وبگاه «الوسط»، عملیات آزادسازی موصل در امروز پنجشنبه (چهارمین روز) با پیشرفت سریع نیروهای عراقی همراه بود و نیروهای مبارزه با تروریسم توانستند منطقه «برطله» را از سه محور محاصره کنند و نیروهای پیشمرگه برای وارد شدن به منطقه «بعشیقه» برنامه‌ریزی می‌کنند.

آزادسازی 9 روستا در شمال و جنوب موصل

منابع عراقی اعلام کردند نیروهای شرکت کننده در عملیات موصل موفق شدند 9 روستا در شمال و جنوب این شهر را آزاد کنند.

«مقداد فارس السبعاوی» بزرگ عشیره «السبعاوین» در جنوب موصل به خبرگزاری آلمان گفت: بخشی از نیروهای عراقی و نیروهای عشیره السبعاوین صبح امروز طی عملیاتی روستاهای « سیداوه ، المکوک ، الخباطه ، المناویر ، الصلاحیه ، الخالدیه وخنیصات» را پس گرفتند.

منابع دیگر اعلام کردند نیروهای عراقی و پیشمرگه موفق شدند روستاهای «باریما و النوران» را در شمال موصل آزاد کنند.

آزادی کامل موصل در ماه نوامبر

«مشعان الجبوری» نماینده پارلمان عراق از حزب «جبهه اصلاح» امروز پنجشنبه درباره آزادسازی شهر موصل گفت که این اتفاق در ماه نوامبر کامل می‌شود.

به گزارش «رووداو»، الجبوری می‌گوید‌ «مطمئناً خسارت‌هایی هست. اما اینها کمتر از آنی است که توقع احتمال می‌دادیم و پیشروی نیروها سریعتر از توقع بود.

الجبوری افزود: قطعا موصل به آغوش میهن در ماه نوامبر (ماه بعد) باز می‌گردد. همانطور که ما را در سال 2003 دیدید، ماه آینده نیز ما را در موصل خواهید دید.

 

منبع:فارسدیدگاه شما در مورد : آزادی 9 روستا و رسیدن تجهیزات «الحشد الشعبی» به غرب موصل

آزادی 9 روستا و رسیدن تجهیزات «الحشد الشعبی» به غرب موصل

  • پربازدیدترین ها