جمعه 01 تیر 1397 17:32:35

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42242

تاریخ انتشار : 22/07/1395 - 07:33

نارسایی کلیوی، بیماری بی‌علامت

یک متخصص کلیه گفت : نارسایی‌ کلیوی از جمله بیماری‌های کلیوی است که در مراحل اولیه هیچ‌گونه علامتی ندارد.

نارسایی کلیوی، بیماری بی‌علامت

به گزارش سوادکوه آنلاین، محمد سام‌زاده متخصص و جراح کلیه، طی گفت‌وگویی پیرامون عوامل ایجاد نارسایی‌های کلیوی اظهار داشت: شایع‌ترین علت ایجاد نارسایی‌های کلیوی دیابت است.

 
وی افزود: فشار خون بالا، کلیه‌های پلی‌کیستیک، عوامل ارثی و ژنتیکی، عدم تحرک و زندگی ماشینی، رژیم غذایی پر کاری و پر پروتئین و پر نمک از عوامل بروز نارسایی‌های کلیوی هستند.
 
این متخصص و جراح کلیه، پیرامون علائم نارسایی کلیوی عنوان داشت: نارسایی کلیوی در شروع بیماری و از بین رفتن یک پنجم کلیه، هیچ گونه علامت خاصی ندارد.
 
سام‌زاده در خصوص علائم نارسایی کلیوی در مراحل پیشرفته عنوان کرد: در مراحل بعدی، نارسایی کلیه باعث ایجاد استفراغ، بی‌حالی و ضعف و در مراحل پیشرفته‌تر، سبب بروز کم خونی و پوکی استخوان و حتی به کما رفتن بیمار می‌شود.
 
وی گفت: در صورت داشتن سابقه خانوادگی بیماری فشار خون و بیماری‌های کلیوی و دیابت، یک چکاب کامل انجام شود.
 
این متخصص تغذیه در خصوص جنسیت ابتلا به این بیماری گفت: این بیماری معولا در مردان به دلیل سیستم ژنتیکی و شرایط کاری آنها، بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند.
 
سام زاده درباره بهترین راه تشخیص این بیماری گفت: بهتر است افرادی که علائم اولیه را در خود احساس می‌کنند یک چکاب کامل و آزمایش خون انجام دهند، البته در مراحلی که علائم پیشرفته می‌شوند لازم است از کلیه‌ها عکسبرداری صورت گیرد.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : نارسایی کلیوی، بیماری بی‌علامت

نارسایی کلیوی، بیماری بی‌علامت

  • پربازدیدترین ها