دوشنبه 27 آذر 1396 22:01:34

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 42240

تاریخ انتشار : 23/07/1395 - 08:10

عضو کمیسیون انرژی؛

اشکالات IPC هنوز رفع نشده و باقی مانده است/عقد قرارداد با شرکت های داخلی دلیل بر رفع ایرادات قراردادهای نفتی نیست

ناصری‌نژاد با اشاره به موضوع الگوی جدید قراردادهای نفتی موسوم به IPC گفت: اشکالات جدی IPC هنوز باقی مانده و اصلاحی در این خصوص توسط دولت صورت نگرفته و اشکالات رفع نشده است.

اشکالات IPC هنوز رفع نشده و باقی مانده است/عقد قرارداد با شرکت های داخلی دلیل بر رفع ایرادات قراردادهای نفتی نیست

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید ناصری‌نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی طی گفت‌وگویی با اشاره به موضوع الگوی جدید قراردادهای نفتی موسوم به IPC اظهار کرد: اشکالات جدی IPC  هنوز باقی مانده و اصلاحی در این خصوص توسط دولت صورت نگرفته و اشکالات رفع نشده است.

 

وی درباره قراردادهای وزارت نفت با شرکت های داخلی نفتی که گفته می شود بر اساس مدل IPC می باشد، تصریح کرد: اینکه وزارت نفت قراردادهای نفتی را اخیرا با شرکتهای داخلی منعقد می کند دلیل بر رفع ایرادات آن نیست و نمی تواند با این کار از ایرادات اساسی IPC چشم پوشی کند.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه هنوز نگرانی های نمایندگان درباره  IPC پا برجاست، اظهارداشت: ما هنوز به نقطه نظراتی که از ابتدا تا کنون درباره مدل جدید قراردادهای نفتی داشتیم اصرار داریم و تا کنون نیز نگرانی نمایندگان مردم درباره مدل جدید قراردادهای نفتی پابرجاست و رفع نشده است.

 

ناصری‌نژاد همچنین با انتقاد از عملکرد رئیس مجلس درباره ابلاغ IPC، عنوان کرد: هیات تطبیق قوانین و رئیس مجلس شورای اعلام کردند که تمام اشکالات IPC  مرتفع شده است و آن را ابلاغ کردند ولی هنوز نگرانی های نمایندگان درباره مدل جدید قرارداد های نفتی رفع نشده است، نباید این قراردادها به مرحله اجرایی دربیاید زیرا این قرارداد ها کشور را به خطر می اندازد و به تعبیری نوعی بازگشت به عقب است.

 

وی همچنین درباره اظهارات اخیر آقای کاردر که گفته بود منتقدان مدل جدید قراردادهای نفتی، مدل را نفهمیده اند، گفت: اگر این طور باشد که آقای کاردر گفته اند، خودشان IPC را نفهمیده اند، چرا که همسو با منتقدان رهبری نیز اعلام کردند که به نظرات منتقدان توجه شود و در 15 بند نامه ای را خطاب به دولت نوشتند تا اصلاحاتی را بر اساس بر روی مدل جدید قراردادهای نفتی انجام دهند، بنابراین حرف آقای کاردر درست نبوده است.

 دیدگاه شما در مورد : اشکالات IPC هنوز رفع نشده و باقی مانده است/عقد قرارداد با شرکت های داخلی دلیل بر رفع ایرادات قراردادهای نفتی نیست

اشکالات IPC هنوز رفع نشده و باقی مانده است/عقد قرارداد با شرکت های داخلی دلیل بر رفع ایرادات قراردادهای نفتی نیست