شنبه 02 تیر 1397 04:42:55

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42231

تاریخ انتشار : 20/07/1395 - 13:37

علت تولد نوزادان ناقص‌الخلقه در عراق چیست؟

تازه‌ترین اسناد فاش شده، حاکی از آن است که ارتش آمریکا در جریان اشغال عراق در سال 2003، از بمب‌های حاوی اورانیوم ضعیف شده استفاده کرده بود.

علت تولد نوزادان ناقص‌الخلقه در عراق چیست؟

به گزارش سوادکوه آنلاین، موسسه "شبکه فراگیر اطلاعات منطقه ای" مستقر در نایروبی پایتخت کنیا، اسناد جدیدی از تخلفات آمریکا از قوانین بین المللی به دست آورد که تاکنون از افشای آن خودداری شده بود.

 
این اسناد که از سازمان غیرنظامی " PAX" مستقر در هلند به دست آمده اند، حاصل گزارش ها و تجزیه و تحلیل نمونه هایی است که در اختیار دانشگاه جورج واشینگتن در سال 2003 قرار داشت، اما نتایج آن تاکنون محرمانه مانده بود.
 
در این اسناد تاکید شده است که ارتش آمریکا با استفاده از جنگنده های نوع A-10 دستکم 116 بار اهداف آسان نظامی، مانند مقرها، خودروها و کامیون ها را با تسلیحات حاوی اورانیوم ضعیف شده، هدف قرار داده بود.
 
حملات با اورانیوم ضعیف شده، 16 درصد اهداف ساختمانی، 35/6 درصد اهداف آسان و ساده و 42 درصد سربازان را شامل شده و همچنین 33/2 درصد واحدهای زرهی و 10/4 درصد واحدهای توپخانه را هدف گرفته بود.
 
استفاده از این گونه سلاح ها، در سال های بعد پیامدهای وخیمی برای عراقی ها به دنبال داشت و علاوه بر آلودگی محیط زیست، اختلالات ژنتیکی در ساکنان مناطقِ بمباران شده به وجود آورد و موجب تولد نوزدان ناقص الخلقه طی سال های 2005 تا 2010 شد.


منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : علت تولد نوزادان ناقص‌الخلقه در عراق چیست؟

علت تولد نوزادان ناقص‌الخلقه در عراق چیست؟

  • پربازدیدترین ها