جمعه 31 فروردین 1397 05:58:53

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42151

تاریخ انتشار : 17/07/1395 - 10:33

اعتیاد به سبک اینترنت!

اعتياد اينترنتی، نوعی اختلال و بی نظمی‌وسواسی است كه برخی ويژگيهای آن مشابه شرايط‌ آسيب‌شناسانه است.

اعتیاد به سبک اینترنت!

به گزارش سوادکوه آنلاین، امیر باقری روان‌شناس طی گفتگویی با بیان اینکه فضای مجازی تمام وقت جوانان را پر کرده است، اظهار داشت: هر چیزی که بیش از اندازه استفاده شود اعتیاد می آورد و فضای مجازی مستثنی از این قاعده نیست.

 
وی با تأکید بر اینکه فضای مجازی امروزی برای همه ضروری است، تصریح کرد: اگر استفاده از اینترنت برای کاربران نامحدود نباشد نتیجه‌ای جز اعتیاد ندارد.
 
باقری گفت: اعتياد اينترنتی، نوعی اختلال و بی نظمی‌وسواسی است كه برخی ويژگيهای آن مشابه شرايط‌ آسيب‌شناسانه است. در واقع، زمانی می‌توان گفت كه فرد دچار اعتياد به اينترنت شده است كه دارای علایم خستگی زودرس، تنهايی، افسردگی و غيره باشد.
 
وی با اشاره به راهکارهای برخورد با این مشکلات اذعان کرد: آسیب‌های جدید آسیب‌هایی هستند که از ارتباط زیاد جوانان و نوجوانان با تکنولوژی‌های جدید ممکن است برای او پیش آید و مسیر تحصیل، تربیت و آینده او را از جهت اصلی دور کند. بنابراین یکی از راه‌های پیش‌گیری از بروز این‌گونه آسیب‌ها در نوجوانان توجه ویژه به تربیت و تقویت مسائل مذهبی آنان از سوی مسئولان آموزشی و خانواده‌ها است. ضمن اینکه نقش مدیریتی والدین را هم در نحوه استفاده صحیح از این ابزار نباید نادیده گرفت.
 
باقری با تأکید براینکه دنیای جوانی و نوجوانی، دنیای هیجان است، گفت: اولویت های آموزشی باید تغییر کند و خلاءهای احساسی و عاطفی بین نوجوان و خانواده و مدرسه پر شود. اعتیاد و وابستگی به شبکه‌های مجازی می‌تواند مخاطراتی نظیر ارتباط با جنس مخالف و یا همجنس‌هایی که نباید با آنها ارتباط داشته باشند را فراهم کند.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : اعتیاد به سبک اینترنت!

اعتیاد به سبک اینترنت!

  • پربازدیدترین ها