یکشنبه 03 تیر 1397 15:14:54

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42079

تاریخ انتشار : 14/07/1395 - 12:56

داستان های تازه پاتری در راه است!

در حالی که رولینز طی سالهای اخیر به دفعات تاکید کرده که دنیای پاتر برای او تمام شده و مایل نیست آنها را کش بدهد اما کارها و اقدامات او چیزهای دیگری را می گوید و وی همچنان در دنیای آشنای پاتر چرخ می زند.

داستان های تازه پاتری در راه است!

به گزارش سوادکوه آنلاین، جی.کی.رولینگ دست از سر کاراکتر هری پاتر که وی و استودیوهای سینمایی سازنده آثاری تصویری از روی کتاب های ۷ گانه وی را میلیاردر ساخته، بر نمی دارد. این نویسنده زن میانسال بریتانیایی در جدیدترین اقدامش در این راه می خواهد در سه جلد کتاب کوچک و کوتاه که به صورت ایمیلی در صفحات مجازی و برخی سایت های منتخب وی می آید، به حوادث تازه ای در زندگی هری پاتر، این نوجوان عاشق سحر و جادو و محصل ماجراجوی مدرسه خیالی هاگ وارتز بپردازد. پیشتر هم قطعاتی از این مجموعه داستان های کوتاه در سایت اینترنتی پاترمور که متعلق به کاراکتر هری پاتر است، آمده بود.

 
 
هنوز معلوم نیست از این قطعات کوتاه تا چه حد می توان برداشت های سینمایی داشت اما در این مسئله تردیدی نیست که تعداد محصولات و برنامه ها و فیلم های جدید مرتبط با هری پاترها به شکلی محسوس در حال افزایش است و ردپای رولینگ و مخلوق معروف او به طور مستقیم یا غیرمستقیم در تعداد قابل توجهی از آثار هنری این روزهای جهان مشاهده می شود.
 
 
یکی از بارزترین و بزرگترین آنها فیلم سینمایی جدید «هیولاهای فوق العاده و کجا آنها را پیدا کنیم» است که در آن به گذشته سفر می شود تا مسایل مرتبط با هری پاتر و دنیای سحر و جادو سالها قبل از این که هری و دو دوست نزدیکش ران و هرمیون در مدرسه هاگ وارتز گرد آیند تشریح شود.
 
این به واقع اولین فیلم گذشته نگر مرتبط با پاتر است و بعید می نماید که تک فیلم این پروسه باشد و در صورت توفیق این فیلم کارهای دیگری از این قبیل که آنها را در دنیای فیلمسازی Prequel می نامند، در مسیر تولید قرار خواهند گرفت. هر یک از کتاب های جدید پیرامون پاتر که به روش «ای.بوک» عرضه می شوند، مشتمل بر ۱۰ هزار کلمه هستند و هم قطعات قدیمی در آنها به کار رفته و هم عبارات و ماجراهایی تازه، در همه حال این کتاب ها سبب می شوند نکات بیشتری درباره پاتر و مرتبط با دنیای غیرمتعارف او روشن و بیان شوند. این در حالی است که رولینز طی سالهای اخیر به دفعات تاکید کرده که دنیای پاتر برای او تمام شده و مایل نیست آنها را کش بدهد اما کارها و اقدامات او چیزهای دیگری را می گوید و وی همچنان در دنیای آشنای پاتر چرخ می زند. سه کتاب ای بوکی در راه از این قرار هستند:
 
«هاگ وارتز: یک راهنمای نامطمئن» که توضیحات تازه ای را درباره محل تحصیل هری پاتر عرضه می کند، «داستان هایی کوتاه از هاگ وارتز و قدرت ها و سیاست های آن» که متمرکز بر زندان ازکابان خواهد بود و کاراکتر پرطرفدار هوریس اسلاگ هورن (با بازی جیم برودبنت) را نیز تشریح خواهد کرد و سرانجام «داستان هایی کوتاه از هاگ وارتز و دشواری ها و خطرات» که کاراکترهای جالبی چون مینروا مک گاناگال را در مرکز توجه قرار خواد داد. سردمداران تبلیغات هری پاتری توصیه کرده اند که دوستداران پاتر حتماً این سه کتاب را بخوانند تا محصولات بعدی تصویری و مکتوب پاتر، برایشان بیشتر قابل فهم باشد.


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : داستان های تازه پاتری در راه است!

داستان های تازه پاتری در راه است!

  • پربازدیدترین ها