دوشنبه 04 تیر 1397 14:44:32

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42076

تاریخ انتشار : 14/07/1395 - 11:52

بررسی مداخله نظامی مستقیم آمریکا در سوریه

یک روزنامه آمریکایی نوشت واشنگتن امکان دخالت نظامی مستقیم در سوریه در کنار مخالفان مسلح بشار اسد را بررسی می‌کند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، واشنگتن پست نوشت شماری از مسئولان آمریکایی ــ از سیا، وزارت خارجه و ستاد کل نیروهای مسلح آمریکا ــ چهارشنبۀ گذشته در کاخ سفید موضوع حملات محدود علیه نظام سوریه را بررسی کرده‌اند. آنان هدف این کار را واداشتن اسد به تغییر رفتارش در قبال آتش‌بس در منطقۀ حلب و ثمربخش کردن گفتگوها با وی عنوان کرده‌اند.

در همین حال وزارت امور خارجه روسیه امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که امتناع واشنگتن از همکاری با مسکو در قضیه سوریه نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها برای "همدست شدن با شیطان" یعنی تروریست‌ها با هدف سرنگون کردن نظام بشار اسد تلاش می‌کنند.

وزارت خارجه روسیه امروز (سه‌شنبه) در بیانیه خود افزود: مسئولان سوری از طرح آتش‌بس روسیه استقبال کردند و شروع به خارج کردن نیروهای خود از جاده کاستلو کردند؛ ولی آمریکا نتوانست یا نخواست که گروه‌هایِ تحت فرمانش در سوریه از این جاده عقب‌نشینی کنند. همکاری نکردن آمریکا با روسیه نشان می‌دهد که واشنگتن یا اهمیتی به مردم نیازمند سوریه نمی‌دهد و می‌خواهد از نیاز آنها به کمک‌های بشردوستانه برای دستیابی به اهداف سیاسی خاصّ خود بهره برداری کند یا اینکه نمی‌تواند خواسته‌های خود را به گروه‌های معارض بقبولاند.


منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : بررسی مداخله نظامی مستقیم آمریکا در سوریه

بررسی مداخله نظامی مستقیم آمریکا در سوریه

  • پربازدیدترین ها