پنج شنبه 28 دی 1396 17:20:50

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42051

تاریخ انتشار : 13/07/1395 - 12:14

هسته داعش در شمال غربی خزر متلاشی شد

یک مقام امنیتی روسیه از متلاشی شدن کانون فرماندهی فعالیت تروریست های وابسته به گروه داعش در جمهوری داغستان واقع در ساحل شمال غربی دریای خزر خبر دادند.

هسته داعش در شمال غربی خزر متلاشی شد

به گزارش سوادکوه آنلاین، مقام امنیتی روس روز دوشنبه گفت: کانون داعش که در شهر کاسپییسک فعالیت می کرد از سوی واحد فرماندهی این گروه در سوریه برای انجام اعمال تروریستی در منطقه داغستان اداره می شد.


خبرگزاری اینترفاکس و شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه بدون اشاره به نام این مقام، گزارش دادند: در جریان عملیات ماموران سازمان امنیت فدرال علیه 10 عضو کانون تروریستی وابسته به داعش، شماری از آنان دستگیر شدند.

مقام روس به شمار افراد دستگیر شده اشاره نکرده است، اما پیش از این اعلام شده بود که چهار نفر از آنان در دو درگیری کشته شدند.

این گروه از مدتی پیش فعالیت های خود را متوقف کرده بود و به همین دلیل «کانون خفته» نام گرفت.

گروه تروریستی داعش که در یک سال اخیر در منطقه قفقاز نفوذ کرده، تاکنون مسئولیت انجام چند عمل تروریستی در جمهوری داغستان واقع در قفقاز شمالی روسیه را برعهده گرفته است.

در همین حال کمیته ملی ضد تروریستی روسیه روز یکشنبه از کشته شدن سه فرد جنگجو در جمهوری داغستان خبر داد.

از جمله جنگجویان کشته شده سرکرده گروه تاباساران به نام «محمد نبی اروجف» است که از طراحان حمله به مقر پلیس داغستان در ماه فوریه، قتل دو پلیس در ماه مارس و نیز چند شکارچی محلی می باشد.


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : هسته داعش در شمال غربی خزر متلاشی شد

هسته داعش در شمال غربی خزر متلاشی شد