دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 02:41:38

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 42031

تاریخ انتشار : 12/07/1395 - 11:31

تحویل مرز سوریه با اردن به تروریستهای ارتش آزاد

منابع رسانه ای نزدیک به معارضان سوری از تحویل قریب الوقوع کنترل مرز سوریه با اردن به شبه نظامیان الجبهه الجنوبیه وابسته به گروه تروریستی تکفیری ارتش آزاد خبر داده اند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، منابع رسانه ای نزدیک به معارضان سوری از تحویل قریب الوقوع کنترل مرز سوریه با اردن به شبه نظامیان الجبهه الجنوبیه وابسته به گروه تروریستی تکفیری ارتش آزاد خبر داده اند.

تحویل مرز سوریه با اردن به تروریستهای ارتش آزاد
 
بنابر این گزارش، این طرح از سوی دولت اردن در دست بررسی بوده و هدف از آن تشکیل ارتش آنطوان لحد جدید و ایجاد منطقه حائل عملیات ممنوع در نوار مرزهای جنوبی استان های سویداء، درعا و قنیطره سوریه با شمال اردن می باشد. سوری و اردن دارای 375 کیلومتر مرز مشترک از سویدا تا درعا می باشند که از سال 2014 بخش اعظم آن به اشغال گروه های تروریستی تکفیری همچون داعش (10 کیلومتر)، ارتش آزاد (75 کیلومتر و القاعده 35 کیلومتر در امده است. منابع آگاه از وجود طرحی مشابه بر روی میز فرماندهان عالی ارتش رژیم صهیونیستی برای ایجاد منطقه حائل در استان قنیطره سوریه با حضور گروه های القاعده و ارتش آزاد با هدف حمایت از مرزهای شمالی سرزمین های اشغالی در برابر عملیات های احتمالی ارتش سوریه و مقاومت اسلامی حزب الله خبر داده اند.


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : تحویل مرز سوریه با اردن به تروریستهای ارتش آزاد

تحویل مرز سوریه با اردن به تروریستهای ارتش آزاد

  • پربازدیدترین ها