پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397 06:28:18

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41980

تاریخ انتشار : 09/07/1395 - 12:35

هدف سعودی‌ها و قطر از حمایت تروریست‌های سوری

مشاور سیاسی ریاست جمهوری سوریه در گفت‌وگو با یک شبکه انگلیسی زبان، از اقدامات ترکیه، قطر و عربستان علیه سوریه انتقاد کرد و گفت که این کشورها نمی‌خواهند جنگ سوریه به پایان برسد.

هدف سعودی‌ها و قطر از حمایت تروریست‌های سوری

به گزارش سوادکوه آنلاین، «بثینه شعبان» مشاور سیاسی ریاست جمهوری سوریه گفت که کشورهایی همانند قطر و عربستان از تروریسم در سوریه حمایت می‌کنند.

شعبان در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «آر.تی» انگلیسی به نقش مخرب این دو کشور در منطقه و سوریه اشاره کرد و تأکید داشت که قطر و عربستان سعودی از تروریست‌ها در کشورش حمایت مالی کرده و قصد ندارند جنگ در سوریه به پایان برسد.

این مقام سوری اظهار داشت، دولت سوریه با توافق آتش بس موافقت کرد و به آن پایبند بود ولی تروریست‌ها آن را زیر پا گذاشتند و ایالات متحده آمریکا به آن‌ها چیزی نگفت؛ چرا که این کشور و شورای امنیت از گفتن واقعیت‌ها در سوریه می‌ترسند.

به گزارش وبگاه خبری «پانورامای خاورمیانه»، خانم شعبان همچنین از اقدامات نظامی ترکیه در شمال سوریه انتقاد کرد و گفت :‌«ترکیه اقدام به انجام اقدامات تحریک آمیز در شمال سوریه می‌کند».

پیشتر رئیس پارلمان سوریه در سفر خود به ایران اعلام کرده بود که قطر و عربستان از تروریست‌ها در سوریه و منطقه خاورمیانه حمایت می‌کند و ایران تنها کشوری است که در خاورمیانه به جد با تروریسم در حال جنگ است.

آمریکا و روسیه بعد از ماه‌ها گفت‌وگو شهریور ماه گذشته بر سر اجرای توافق آتش بس در سوریه به توافق رسیدند که به دلیل عدم پایبندی معارضان و تروریست‌ها دوام نیافت.

وزارت دفاع و خارجه روسیه آمریکا را به حمایت از تروریسم و عدم تلاش برای جدا کردن معارضان میانه رو از تروریست‌ها متهم کرد.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : هدف سعودی‌ها و قطر از حمایت تروریست‌های سوری

هدف سعودی‌ها و قطر از حمایت تروریست‌های سوری

  • پربازدیدترین ها