سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 09:30:23

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41942

تاریخ انتشار : 08/07/1395 - 09:54

جهاد اسلامی: «مقاومت» تنها گزینه فلسطینیان است

جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین در سالروز انتفاضه «الاقصی» اعلام کرد که مقاومت ادامه دارد، چراکه این تنها گزینه پیش‎روی فلسطینیان در مقابله با اشغالگری است.

جهاد اسلامی: «مقاومت» تنها گزینه فلسطینیان است

به گزارش سوادکوه آنلاین، شانزدهمین سالروز انتفاضه دوم فلسطینیان معروف به «انتفاضه الاقصی» فرا رسید.  انتفاضه‎ای که فتیله آن را «آریل شارون» نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی با حمله به مسجد الاقصی روشن کرد.

«احمد مدلل» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با خبرگزاری «فلسطین الیوم» اعلام کرد که مقاومت ملت فلسطین در برابر اشغالگری های رژیم صهیونیستی از 100 سال گذشته تاکنون با وجود همه فداکاری های ملت ما برای بازگردان حقوقش ادامه دارد.

وی در شانزدهمین سالروز انتفاضه «الاقصی» تاکید کرد که مقاومت با وجود انجام توافقات غربی مانند توافق اوسلو که با آن سعی در نابودی مقاومت را داشتند، متوقف نشده است.

المدلل افزود: دشمن اسرائیلی از این توافقات به عنوان یک چارچوب قانونی برای توجیه جنایت های خود علیه مردم فلسطین و مقدسات آن استفاده می کند.

المدلل گفت: انتفاضه قدس امتداد انتفاضه الاقصی و انتفاضه سنگ و همه مبارزات فلسطینیان طی چند دهه اخیر است.

وی به عملیات استشهادی فلسطینیان که منجر به اخراج آریل شارون از غزه شده است، اشاره کرد و گفت: این تنها گزینه ای است که ممکن است اشغالگران از قدس و کرانه باختری اخراج شوند.

شانزدهمین سالروز انتفاضه الاقصی با مرگ «شیمون پرز» آخرین بازمانده از نسل معماران اسرائیل همزمان شد.

در اواخر سال 1999 فلسطینی‌ها به خاطر عدم تعهد طرف اسرائیلی به توافق «اسلو»، روابط تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی، ترور اعضای مقاومت و بازداشت آنها و عدم آزادی اسرای گروه چهارم به شدت دچار ناامیدی شده بودندو در همین زمان بود که «آرییل شارون» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در 28 سپتامبر 2000 به هتک حرمت گسترده مسجدالاقصی پرداخت.

این اقدام خشم و عصبانیت شدید نمازگزاران فلسطینی را برانگیخت و این اولین جرقه انتفاضه‌ای بود که 5 سال به طول انجامید.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : جهاد اسلامی: «مقاومت» تنها گزینه فلسطینیان است

جهاد اسلامی: «مقاومت» تنها گزینه فلسطینیان است

  • پربازدیدترین ها