پنج شنبه 30 فروردین 1397 20:13:39

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41939

تاریخ انتشار : 08/07/1395 - 08:52

ممنوعیت فعالیت «حزب بعث» در عراق قانونی شد

رئیس جمهور عراق طی دستوری با قانون ممنوعیت هرگونه فعالیت «حزب بعث» صدام و قانون مقابله با تروریسم موافقت کرد.

ممنوعیت فعالیت «حزب بعث» در عراق قانونی شد

به گزارش سوادکوه آنلاین، «فؤاد معصوم» رئیس جمهور عراق چهارشنبه (امروز) با قانون ممنوعیت «حزب بعث» صدام  رئیس جمهور معدوم این کشور موافقت کرد.

 دفتر اطلاع رسانی ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که معصوم دستور داده هرگونه فعالیت اعضای این حزب در عراق ممنوع شود.

در این بیانیه آمده است: «این قانون قصد دارد بازگشت حزب بعث تحت هر اسمی به قدرت یا صحنه سیاسی را ممنوع کرده و از فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی‌ای که افکار منافی با اصول مردم سالاری و فعالیت‌های مسالمت آمیز سیاسی دارند، مخالفت کند.».

خبرگزاری «أین» عراق با اعلام این خبر گزارش داد، رئیس جمهور عراق همچنین با قانون سیستم مقابله با تروریسم موافقت کرده است.

دفتر اطلاع رسانی فؤاد معصوم در این ارتباط توضیح داد که قانون مذکور به منظور جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی‌ای که قصد ضربه زدن به دولت، ملت و اموال آن‌ها را دارد، وضع شده است.

مطابق این قانون، تمامی تدابیر و اقدامات لازم برای ریشه کن کردن تروریسم از طریق ایجاد یک سیستم و سازمان متخصص در مقابله با آن در عراق اتخاذ خواهد شد.

قرار است این قانون در روزنامه‌ها و جراید رسمی عراق چاپ و منتشر شود.

اسناد به دست آمده بعد از حمله گروهک تروریستی داعش به شمال عراق در ژوئن 2014 و اشغال مناطق گسترده آن، نشان می‌دهد که تعدادی از افسران عراقی وابسته به حزب بعث «صدام حسین» رئیس جمهور معدوم عراق و مقامات منطقه کردستان این کشور با داعش همکاری کرده و زمینه را برای سقوط شهرهای عراقی به دست این گروهک را فراهم آورده بودند.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : ممنوعیت فعالیت «حزب بعث» در عراق قانونی شد

ممنوعیت فعالیت «حزب بعث» در عراق قانونی شد

  • پربازدیدترین ها