یکشنبه 03 تیر 1397 23:11:42

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41937

تاریخ انتشار : 08/07/1395 - 08:12

تشکیل کمیته تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان در این فراکسیون و ارائه به هیأت رئیسه مجلس خبر داد.

تشکیل کمیته تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس

به گزارش سوادکوه آنلاین، امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس اظهار کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از بزرگترین صندوق‌های مالی کشور است که قریب به یک میلیون نفر از فرهنگیان کشور سهام‌دار آن هستند.

وی گفت: بر اساس گزارشات رسیده، تخلفات گسترده‌ مالی در این صندوق به فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس و کمیسیون علوم و تحقیقات گزارش شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس افزود: در این رابطه جلسات متعددی با مسؤولان این صندوق در خصوص مبارزه با باندبازی‌ها و تخلفات گسترده خانوادگی و موضوعات مختلف مالی برگزار شده و به تأیید مدیرعامل این صندوق رسیده است.

وی گفت: در راستای احقاق حقوق و حفظ از کیان خانواده بزرگ فرهنگیان کشور کوچکترین اغماضی در این موضوع نخواهیم داشت و تا روشن شدن وضعیت صندوق در راستای منافع فرهنگیان عزیز مظلوم پیگیر موضوع خواهیم بود.

خجسته با بیان اینکه این صندوق دارای شرکت‌های وابسته و گسترده‌ای همچون بانک سرمایه است، در خصوص مبلغ مورد تخلف شده در این صندوق افزود: طبق بررسی‌ها و گزارشات رسیده 8 هزار میلیارد تومان در این صندوق تخلف شده است.

وی گفت: مدیرعامل این صندوق مبلغ 3500 میلیارد تومان را تأیید کرده و گفته این مبلغ در دست افرادی است که امکان وصول آن ممکن نیست؛ اما کمیته تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان پس از بررسی‌ها و اسناد موجود نظر نهایی را در این خصوص اعلام خواهد کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به اینکه هیچ جرمی بالاتر از تضییع حقوق فرهنگیان نیست و اجازه نمی‌دهیم هیچ فرد یا افرادی حق فرهنگیان را خورده و تضییع کنند، افزود: افرادی در رابطه با این پرونده بازداشت شده‎اند.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : تشکیل کمیته تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس

تشکیل کمیته تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس

  • پربازدیدترین ها