سه شنبه 26 دی 1396 11:09:50

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41910

تاریخ انتشار : 06/07/1395 - 09:34

زبان کُد داعش رمزگشایی شد

با بررسی مکالمات یوسف هندی، سرکرده داعش در هند، از زبان کُد این گروه تروریستی رمزگشایی شد.

زبان کُد داعش رمزگشایی شد

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از پایگاه اینترنتی تایمز آو ایندیا؛ ای کیو، جراسیم، پوپو، آرمار، آرمانسانی، زرار و بسیاری از کلمات این‌چنینی ممکن است فاقد بار معنایی باشند ولی این لغات وسیله برقراری ارتباط میان عناصر گروه تروریستی داعش و سرکردگان این گروه در حیدرآباد هند بودند که در قالب کد منتقل می‌شدند.

عناصر داعش با ارسال این کدها به سرکردگان خود در هند، عملیات تروریستی در هند، بنگلادش و کشورهای شرق آسیا را سازماندهی کرده‌اند. فرهنگ لغت کدهای داعش در ابتدا به‌وسیله یوسف هندی، سرکرده داعش در هند تهیه و به کار گرفته می‌شد. به عنوان مثال، پوپو به معنای پلیس، ای کیو کد رمز برای القاعده و جراسیم به معنی آژانس تحقیقات ملی یک کشور است.

یوسف نام مستعار شفیع عرمر است که وظیفه جذب جوانان هندی به گروه تروریستی داعش را داشت. با بررسی مکالمات یوسف هندی در فیس‌بوک و پست الکترونیکی، از زبان کد این گروه تروریستی رمزگشایی شد.

یوسف هندی، در سال 2009 با چند تن از سرکردگان پاکستانی به داعش پیوست. او فعالیت خود در هند را با ورود به گروه شبه‌نظامیان مجاهدین هند آغاز کرد و بیش از 12 گروه را برای پیوستن به داعش آموزش داد.


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : زبان کُد داعش رمزگشایی شد

زبان کُد داعش رمزگشایی شد