شنبه 25 آذر 1396 10:56:03

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 4185

تاریخ انتشار : 30/01/1393 - 15:54

گزارشی به یاد ماندنی:

کوچه هایی که محل عبور ملائک بود / تصاویر

این خیابان هنوز چشم انتظار همه آنهایی است که رفتند و دیگر نیامدند.

کوچه هایی که محل عبور ملائک بود / تصاویر

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از خبرنگار بلاغ در سوادکوه، کوچه ها شاهدان مسکوتی هستند که خاطرات زیادی را به دوش می کشند و هر دیوار آن می تواند یادآور خاطرات تلخ و شیرینی برای ساکنان آن کوچه باشد.

اگر روزی این دیوارها لب به سخن بگشایند شاید حرفهایی را بیان کنند که از ذهن خاطرات مردم این شهر از یاد رفته باشد خاطراتی را که چندان از ما دور نیستند ولی گذشت زمان آنها را با خود برده است.

مکان های قدیمی خاطرات نهفته زیادی دارند به گفته مسن تر ها این خیابان قدیمی ترین بازار زیراب است.
 
 
کسی نمی داند این خیابان چندین ده ساله است اما مسن ترین مردم این دیار می گویند این خیابان خیلی قدیمی است.
 
 
قدیمی ترها می گویند این بازار آنقدر قدیمی است که انقلاب را به یاد دارد خاطرات رژه های حماسی رزمندگان جنگ را در ذهن خود هر روز مرور می کند، دسته های بدرقه مردم از کاروان های اعزام به جبهه را در ترک های جاده اش بیاد می آورد و دسته های استقبال مردم از شهداء را به تماشا می کشاند.
 
 
این بازار برخلاف همه بازارها بوی عطر ناب یاس های پرپری را می دهد که از دل همین خیابان شاهد آخرین وداع فرزند با مادر ، شوهر با همسرش و فرزند با پدرش بود.
 
 
این خیابان هنوز چشم انتظار همه آنهایی است که رفتند و دیگر نیامدند و نیز با آغوش باز به استقبال همه بعضی ها آمد اما بهمراه تابوت و ...
 
 
 
کوچه هایی که روایت می کنند از زبان مادری در بدرقه فرزند که می گفت:« وچه دَره شونی خِدا تِه هِمراه باشِه، احتیاط هاکِن دست علی تِه همراه».
 
 
این بازار و این خیابان همه آن چیزهایی که نسل من و ما آن را ندید مثل پرده سینما خاطرات سال های عشق و ایثار را برایمان تداعی می کند.
 
 
 کوچه های قدیمی شهر ما هیچ وقت آن روزها را از یاد نمی برند، ای کاش ما به حرمت این کوچه ها نیز به یاد داشته باشیم روزی این خیابان ها محل عبور ملائک بودند.
 برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر شنبه 30 فروردین 1393 - 19:26
    عمران اکبرنژاد

    سلام.سوژه زیبا و بیان جالب بود.افرین

    1 0
دیدگاه شما در مورد : کوچه هایی که محل عبور ملائک بود / تصاویر

کوچه هایی که محل عبور ملائک بود / تصاویر