دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 09:57:56

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41828

تاریخ انتشار : 02/07/1395 - 10:35

آمار رسمی بانک مرکزی: گرانی؛ هدیه برجام به مردم +نمودار

آمارهای رسمی بانک مرکزی نشان می‌دهد اکثر مواد غذایی پرمصرف مردم، از زمان امضای توافق جامع هسته‌ای (برجام) به شدت گران شده است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، در حالی که شعار اصلی دولت یازدهم برای انجام مذاکرات هسته‌ای، رفع تحریم‌های اقتصادی و بهبود شرایط اقتصادی کشور حتی در سطح آب خوردن مردم بود، با گذشت یک سال و دو ماه از انعقاد توافق برجام، این اهداف محقق نشده است.

24 تیرماه سال گذشته، توافق هسته‌ای برجام به امضای ایران و کشورهای 1+5 رسید، و رسانه‌های حامی دولت آن را توافق قرن خواندند و از جشن سراسری در کشور در استقبال از لغو همه تحریم‌ها خبر دادند.

 

با امضای توافق هسته‌‌ای، ایران بلافاصله اجرای تعهدات خود را در برچیدن تاسیسات هسته‌ای آغاز کرد و غربی‌ها هم از 27 دی‌ماه وعده دادند که تحریم‌ها را لغو می‌کنند.

اکنون با گذشت 14 ماه از امضای برجام، فرصت مناسبی است به ارزیابی تاثیر این توافق بر سفره مردم که مهمترین هدف از مذاکرات هسته‌ای بود.

در حالی که مردم انتظار ارزانی با اجرای برجام را داشتند، بر اساس آمارهای رسمی بانک مرکزی، قیمت اکثر مواد غذایی در حال حاضر نسبت به هفته قبل از امضای برجام، افزایش یافته است.

 

گرانی؛ هدیه برجام به مردم///////////////////لطفی

رکورددار گرانی در میان مواد غذایی در دوران پسابرجام، نخود با 93 درصد، برنج داخلی درجه یک با 54 درصد، شکر با 50 درصد، برنج داخلی درجه دو و لپه با 48 درصد هستند.


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : آمار رسمی بانک مرکزی: گرانی؛ هدیه برجام به مردم +نمودار

آمار رسمی بانک مرکزی: گرانی؛ هدیه برجام به مردم +نمودار

  • پربازدیدترین ها