دوشنبه 27 آذر 1396 22:11:15

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41764

تاریخ انتشار : 30/06/1395 - 12:51

عملیات داعش برای اشغال «رطبه» شکست خورد

عملیات امروز گروه تکفیری داعش برای اشغال شهر مرزی «الرطبه‌» در غرب عراق، نزدیک مرز سوریه شکست خورد.

عملیات داعش برای اشغال «رطبه» شکست خورد

به گزارش سوادکوه آنلاین، گروه تروریستی داعش امروز عملیاتی را برای اشغال دوباره شهر مهم و ارتباطی الرطبه در استان الانبار عراق انجام داد.

الرطبه در غرب عراق و در نزدیکی مرز سوریه واقع شده که آنسوی مرز، استان دیرالزور قرار دارد که جز مرکز استان، سایر نقاط آن تحت کنترل داعش است.

نیروهای داعش در ابتدا درصدد بودند سه انتحاری را در نزدیکی نیروهای عراقی منفجر کنند تا فرصت لازم برای پیشروی فراهم شود. دو انتحاری داعش قبل از رسیدن به مواضع نیروهای عراقی منهدم شدند اما سومین انتحاری در نزدیکی مقر پلیس فدرال منفجر شد. این انفجار باعث زخمی شدن چند تن از نیروهای عراقی شد.

داعش در ادامه، مرحله اصلی عملیات برای اشغال شهر الرطبه را آغاز کرد اما با ورود نیروهای کمکی عراق، حملات این گروه تروریستی دفع شد. داعش همچنین حملاتی را برای اشغال گذرگاه مرزی طریبیل انجام داد اما نیروهای عراقی با پشتیبانی جنگنده‌ها توانستند تروریست‌ها را عقب برانند.

نیروهای ویژه ارتش عراق عملیاتی را هم در غرب شهر الرمادی در منطقه التامیم انجام دادند و با یک کمین موفق و رصد اطلاعاتی دقیق توانستند تعدادی از عناصر تروریستی را دستگیر کنند.

این عملیات بدون هیچ درگیری انجام شد و مروان محمد عبید از عناصر بارز تروریست ها در میان دستگیرشدگان است.

در محور جزیره الحدیثه نیز نیروهای عراقی با حملات ناگهانی دو روستای الخالدیه و العمیریه را در استان الانبار پاکسازی کردند.

نیروهای عراقی ساعتی قبل هم عملیات محدودی را در شمال استان صلاح الدین و حومه شهر راهبردی الشرقاط انجام دادند و توانستند تروریست‌های داعش را از روستاهای العیثه، السویدان و الخضرانیه عقب برانند.

در جریان این عملیات پایگاه‌های تروریست‌ها در این روستاها به طور کامل منهدم و دهها تن از آنها کشته شدند.

جنگنده های ارتش عراق نیز در ادامه همکاری با نیروهای اطلاعات بسیج مردمی (الحشد الشعبی) مستقر در شهر موصل موفق شدند علاوه بر هدف قرار دادن مواضع تروریست‌ها، 7 سکوی محل پرتاب موشک را منهدم کنند.

 


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : عملیات داعش برای اشغال «رطبه» شکست خورد

عملیات داعش برای اشغال «رطبه» شکست خورد