شنبه 02 تیر 1397 18:19:35

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41749

تاریخ انتشار : 30/06/1395 - 07:51

اولین موضع ضدایرانی سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا

سخنگوی جدید فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا که با تازگی کارش را آغاز کرده، می‌گوید که موضوع «نقض حقوق بشر در ایران» همچنان در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

اولین موضع ضدایرانی سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا

به گزارش سوادکوه آنلاین، سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا در اولین اظهارنظر پس از تعیین شدن به این سمت گفته که این کشور همچنان موضوع نقض حقوق بشر در ایران را در دستور کار خود دارد.

«سحر نوروز زاده» که سخنگوی جدید فارسی وزارت خارجه آمریکا شده، ضمن تاکید بر لزوم تداوم اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، از باقی بودن موضوع «نقض حقوق بشر در ایران» در دستور کار این وزارتخانه سخن گفته است.

این آمریکایی ایرانی‌تبار در یک مصاحبه با رسانه فارسی زبان ضد جمهوری اسلامی ایران گفته که علی رغم توافق هسته‌ای، وزارت خارجه و دولت آمریکا موضوع نقض حقوق بشر در ایران را همچنان پیگیر است.

او در پاسخ به سوال و ادعای مجری این رسانه معاند مبنی بر اینکه «آیا آمریکا فکر می‌کند که در اینده به مسائلی همچون سانسور اینترنت در ایران و نقض آزادی‌های مطبوعات در ایران بپردازد و آن را مطرح خواهد کرد؟».

سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا جواب داد: «بله ما همچنان به تلاش‌هایمان در این زمینه ادامه خواهیم داد. خوب ما هر سال یک گزارش درباره نقض حقوق بشر در ایران ارائه می‌دهیم و از کار گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد حقوق بشر ایران حمایت می‌کنیم».

وی گفت که آمریکا در حین مذاکرات و گفتگوهای هسته‌ای با ایران هم موضوع حقوق بشر را ادامه داده و پیگیر بوده و در آینده هم این موضوع ادامه خواهد یافت.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : اولین موضع ضدایرانی سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا

اولین موضع ضدایرانی سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا

  • پربازدیدترین ها