چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 22:45:03

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41710

تاریخ انتشار : 27/06/1395 - 17:21

ارتش انگلیس بدنبال استفاده از سلاح‌های لیزری

پس از آمریکا، اکنون ارتش انگلیس نیز قصد استفاده از سلاح های فوق پیشرفته لیزری را دارد که قادرند موشک ها را در میانه راه و برفراز آسمان، مورد هدف قرار دهند.

ارتش انگلیس بدنبال استفاده از سلاح‌های لیزری

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از شبکه خبری انگلیسی 'اسکای نیوز'، وزارت دفاع انگلیس برای طرح توسعه استفاده از توپ های لیزری پیشرفته، اختصاص مبلغ قرارداد 30 میلیون پوندی را در این زمینه نهایی کرد.

بنابراین گزارش، قرار است تا (MBDA) شرکت سازنده موشک درانگلیس تا سال 2019 میلادی، نخستین نمونه از این سلاح لیزری را به ارتش این کشور تحویل دهد.

پایگاه خبری اسکای نیوز افزود: قرار است هدف گیری دقیق این سیستم در هرگونه شرایط آب وهوایی و بر روی خشکی و دریا و میزان دقت و موثر بودن آن، مورد بررسی قرار گیرد.

وزارت دفاع انگلیس دراین باره اعلام کرد که این سلاح می تواند در کنار دیگر تسلیحات نظامی مورد استفاده قرار گیرد و یا حتی جایگزین تمامی آنها شود.

بر پایه این گزارش، وزارت دفاع انگلیس افزود که این امر فواید بسیاری همچون محافظت از کشتی ها در برابر موشک هایی که به سوی آنها پرتاب می شود و یا نیروهای زمینی در برابر گلوله های خمپاره دشمن به همراه خواهد داشت.

به گزارش اسکای نیوز، وزارت دفاع انگلیس بودجه ای800 میلیون پوندی را برای تجهیز به فن آوری های جدید توسط نیروهای ارتش طی دهه های پیش رو در نظر گرفته است.

'مایکل فالون' وزیر دفاع انگلیس دراین باره گفت که تمامی ارتش های پیشرفته غربی باید به تغییرات فن آوری توجه کنند و به آن واکنش نشان دهند.

اسکای نیوز افزود: روی آوردن ارتش های جهان به فن آوری لیزری بعنوان بخشی از تسلیحات پیشرفته نظامی، فزونی یافته است. در سال های اخیر، نیروی دریایی آمریکا از توانایی توپ های لیزری که قادر به هدف قرار دادن پهپاد و از کار انداختن خودروها است، رونمایی کرد.

سیستم سلاح لیزری (توپ لیزری) موسوم به (XN-1 LaWS) نخستین بار و در سال 2014میلادی بر روی ناو آمریکایی 'یو.اس.اس پونس' (USS Ponce) نصب و به کار گرفته شد.

سلاح نصب شده بر روی این ناو، با تولید و هدایت پرتو لیزری 'فرا سرخ' قابلیت هدف قراردادن پهپاد و قایق های کوچک را دارد.


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : ارتش انگلیس بدنبال استفاده از سلاح‌های لیزری

ارتش انگلیس بدنبال استفاده از سلاح‌های لیزری

  • پربازدیدترین ها