شنبه 25 آذر 1396 12:43:21

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 41696

تاریخ انتشار : 26/06/1395 - 15:06

امام جمعه سوادکوه شمالی:

سر‌افرازی، عظمت و سر‌بلندی ملت ایران در سایه امامت و ولایت برخواسته از اهل بیت (ع) است

امام جمعه سوادکوه شمالی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان گفت: سر‌افرازی، عظمت و سر‌بلندی ملت ایران در سایه امامت و ولایت برخواسته از اهل بیت (ع) است.

سر‌افرازی، عظمت و سر‌بلندی ملت ایران در سایه امامت و ولایت برخواسته از اهل بیت (ع) است

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از شیرگاه‌خبر، حجت الاسلام محمد مهدوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر شیر‌گاه اظهار کرد: تقوای الهی مصونیت از شر مخلوق‌های دیگر است، اگر کسی با گناهان خود، خدا را به خشم آورد، مخلوق را هم خشمگین می‌کند.

وی افزود: نبوت و امامت از اصول دین ما است و به حکم عقل و نقل شاهد تداوم امامت هستیم و امام معصوم مجری اجرای احکام الهی است.

مهدوی خاطر‌نشان کرد: امام کسی است که در تمام عمر معصوم باشد و به دلیل عهد الهی بودن، تعیین امام هم از طرف خدا است.
امام جمعه شیر‌گاه ضمن گرامیدداشت روز غدیر، گفت: ولایت منحصر به خدا است و کسی حق دخالت در آن را ندارد.

وی  تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام و حضرت علی (ع) به عنوان پدران معنوی امت اسلامی هستند، گرفتاری و ذلت بسیاری از امت‌های اسلامی به دلیل بی‌توجهی به پیامبر گرامی اسلام و حضرت علی(ع) است.

مهدوی در ادامه ضمن تبریک عید غدیر اظهار کرد: سر‌افرازی، عظمت و سر‌بلندی ملت ایران در سایه امامت و ولایت برخواسته از اهل بیت (ع) است. 

امام جمعه شیر‌گاه با اشاره به هفته دفاع مقدس خاطر نشان کرد: در جنگ تحمیلی ما دشمنان خود را شناختیم و آنان هم ما را شناختند و تا زمانی که قرآن، کربلا و امام زمان مورد توجه ملت ایران هستند، شاهد پیروزی این ملت هستیم و جدایی جوانان از این آموزه‌ها در دستور کار دشمنان قرار گرفت.

وی در پایان به بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان امانت‌های الهی و معلمان امانت‌داران الهی هستند و فکر امانت‌های الهی باید با آب حیات قرآن و عترت پر شود.دیدگاه شما در مورد : سر‌افرازی، عظمت و سر‌بلندی ملت ایران در سایه امامت و ولایت برخواسته از اهل بیت (ع) است

سر‌افرازی، عظمت و سر‌بلندی ملت ایران در سایه امامت و ولایت برخواسته از اهل بیت (ع) است