جمعه 07 اردیبهشت 1397 01:47:02

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41670

تاریخ انتشار : 25/06/1395 - 11:35

آمریکا و رژیم صهیونیستی بزرگترین بسته حمایت نظامی را امضا کردند

آمریکا و رژیم صهیونیستی بزرگترین قرارداد حمایت نظامی به ارزش 38 میلیارد دلار طی یک دهه آینده را امضا کردند.

آمریکا و رژیم صهیونیستی بزرگترین بسته حمایت نظامی را امضا کردند

به گزارش سوادکوه آنلاین، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد مقاماتی از ایالات متحده و رژیم صهیونیستی امروز رسما بسته حمایتی نظامی 38 میلیاردی آمریکا طی ده سال آینده از اسرائیل را امضا کردند.

این قرارداد توسط «یاکوب ناجل» مشاور امنیت داخلی نخست وزیر رژیم صهیونیستی، «توماس شانون» معاون وزیر خارجه آمریکا و «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا امضا شد.

بسته حمایت نظامی مذکور، بزرگترین در نوع خود است که آمریکا در تاریخش به کشوری ارائه کرده که شامل تامین بودجه سامانه‌های دفاع موشکی در برابر حملات احتمالی ادعایی از سوی «حزب‌الله» و «حماس» می‌شود. آمریکا طی بسته ‌ی ده ساله قبلی که در سال 2018 به پایان می‌رسد سالانه 3 میلیارد دلار به رژیم صهیونیستی پرداخت می‌کرد اما کنگره برای بسته جدید، 500 میلیون دلار سالیانه به بودجه دفاع موشکی افزود.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ابتدا خواستار 4.5 میلیارد سالانه بود اما دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا با آن مخالفت کرد. درپی مذاکرات سنگین چندین ماهه، نتانیاهو درخواستش را به 3.4 میلیارد دلار کاهش داد اما دولت اوباما فقط با مبلغ 3.1 میلیارد دلار سالانه موافقت می‌کرد. در نهایت با فشارهای سناتور «لیندزی گراهام» رئیس کمیته فرعی بودجه‌های امور بین‌الملل کنگره، مبلغ توافق در 3.8 میلیارد دلار سالانه ثابت شد.

البته این توافق به گونه‌ای تنظیم شده که در صورت رخ دادن جنگ علیه رژیم صهیونیستی، مبلغ حمایت‌های نظامی افزایش هم خواهد یافت. قرارداد جدید، این بند از شروط رژیم صهیونیستی را که خواستار تخصیص یک چهارم از این بودجه برای خرید سلاح‌های اسرائیلی شده بود را دربر ندارد.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : آمریکا و رژیم صهیونیستی بزرگترین بسته حمایت نظامی را امضا کردند

آمریکا و رژیم صهیونیستی بزرگترین بسته حمایت نظامی را امضا کردند

  • پربازدیدترین ها