دوشنبه 28 خرداد 1397 23:36:30

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 41630

تاریخ انتشار : 23/06/1395 - 15:38

جانشین ستاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران:

مازندران، سومین استان در استقبال از شهدای گمنام است

جانشین ستاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت: مازندران، سومین استان در بحث استقبال از شهدای گمنام است.

مازندران، سومین استان در استقبال از شهدای گمنام است

به گزارش سوادکوه آنلاین، سرهنگ علیرضا یداله‌پور در جلسه با مسئولان شهرستان سوادکوه در رابطه با برنامه‌ریزی بازسازی و واکاوی عملیات دفاع مقدس گفت: در استان مازندران، شهرستان ساری با وجود رودخانه تجن به ‌صورت پایلوت بازسازی عملیات والفجر 8 جانمایی شده است.

وی افزود: با اعتبارات اختصاص یافته، فاز اول این طرح تا پایان سال 96 به بهره‌برداری خواهد رسید و مردم این امکان را خواهند داشت تا از این منطقه به‌عنوان اروند کنار و منظقه فاو دیدن نمایند.

جانشین ستاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران موضوع مهم دیگر در حفظ ارزش‌های دفاع مقدس را موضوع تدوین برشمرد و خاطر نشان کرد: امروز پیشکسوتان دفاع مقدس پا به سن گذاشته‌اند و تا پیش از اینکه خاطرات آنها فراموش گردد، لازم است کمیته‌ای متشکل از ارتش، سپاه و بسیج هر شهرستان به جمع‌آوری خاطرات این افراد همت گمارند و این تاریخ شفاهی گردآوری و مدون شود و به‌عنوان سندی در رابطه با هر شهرستان به صورت کتاب تدوین گردد.

یداله‌پور با بیان اینکه استان مازندران، سومین استان در بحث استقبال از شهدای گمنام است، گفت: در مازندران حدود 93 یادمان شهدای گمنام وجود دارد و این مناطق مدفن حدود 263 شهید گمنام است.

 وی افزود: نگهداری از یادمان‌های شهدای گمنام در راستای ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت یک موضوع ملی و کشوری است.

جانشین ستاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران تاکید کرد: مکان یادمان‌های شهدای گمنام باید مرکز فرهنگی دفاع مقدس شوند و نیروهای جوان و نسل سوم و چهارم ما باید بدانند که در دوران دفاع مقدس چه اتفاقاتی افتاده است و اینکه شهدای گمنام به چه دلیل گمنام هستند.

 یداله‌پور با اشاره به هدف ایجاد یادمان‌ها اظهار کرد: نقد و بررسی کتب دفاع مقدس، واکاوی عملیات‌های دفاع مقدس توسط فرماندهان و برگزاری دعاهای کمیل و زیارت عاشورا در مکان این یادمان‌ها است.

وی همچنین در رابطه با راه دسترسی به مکان یادمان شهدای گمنام شهر زیراب گفت: با توجه به شرایط دولت و اقتصاد مقاومتی در حال حاضر انتظار آسفالت نداریم، اما این انتظار وجود دارد تا راه دسترسی کمی هموار و مناسب گردد تا زائرین بتوانند، راحت‌تر به این مکان رفت‌و‌آمد نمایند.

جانشین ستاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در پایان به هفته دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: هفته دفاع مقدس از 31 شهریور ماه با رژه نیروهای مسلح که بیانگر صلابت نظام است، آغاز می‌شود که امسال برگزاری این مراسم در استان به عهده ارتش است و به مناسبت این هفته که همزمان با آغاز سال تحصیلی است، تزیین مدارس و سخنرانی پیشکسوتان نیز بخشی از برنامه‌های این هفته است.دیدگاه شما در مورد : مازندران، سومین استان در استقبال از شهدای گمنام است

مازندران، سومین استان در استقبال از شهدای گمنام است

  • پربازدیدترین ها