دوشنبه 28 خرداد 1397 13:53:30

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 4163

تاریخ انتشار : 29/01/1393 - 16:14

اختصاصی/ مصوبات سفر معاونان وزیر راه و شهرسازی به مازندران:

تخصیص 850 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه 4 بانده کردن محور سوادکوه

عضو کمیسیون عمران مجلس از قول معاون وزیر برای اختصاص 850 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه 4 بانده کردن محور سوادکوه در سال 93 خبر داد.

 تخصیص 850 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه 4 بانده کردن محور سوادکوه
  • کمال علیپور در مصاحبه با خبرنگار سوادکوه آنلاین، در خصوص علت سفر معاون وزیر به استان مازندران اظهار داشت: در جلسه هنگام عید کمیسیون عمران مجلس با وزیر راه و شهرسازی و همه معاونین وزیر 

کمیسیون عمران مجلس در ایام عید نوروز جلسه ای با وزیر راه و شهر سازی و همه معاونین وزیر داشت، در این جلسه با اشاره به اینکه قرار بود این پروژه در سال 93 به اتمام برسداز کندی کار، عدم نظارت و نبود تلاش جدی در بین دستگاه های اجرایی برای اتمام پروژه 4 بانده کردن محور سوادکوه گلایه کردیم وزیر هم به معاونانشان از جمله دکتر نوری زاد، دکتر محمدی مدیرکل راه های شمال و دکتر خادمی دستور داد از پروژه بازدید داشته باشند.

وی افزود: بر این اساس دکتر نوری زاد و خادمی برای بازدید از پروژه آمدند، در میانه راه نیز دکتر دژپسند معاونت بودجه و برنامه ریزی رئیس جمهور به تیم بازدید کننده ملحق شد .

علیپور ازعان داشت: در جلسه ای که بعد از بازدید از پروژه در استانداری تشکیل شد مصوب شد 850 میلیارد ریال برای این پروژه به پیمانکاران اختصاص دهند تا در سال 93 بتوانیم قسمت سواره رو پروژه را به اتمام برسانیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد: قرار است این 850 میلیارد ریال صرف اتمام سواره رو، تونل ها، پل ها و همچنین خرید بعضی اراضی در منطقه سرخکلای سوادکوه شود.

وی خاطر نشان کرد: مسئله اصلی الآن اتمام سواره رو است و باید برای احداث زیرگذرها، راست گردها و چپ گردها و عبور روستاها در سال 94 اعتبار دیگری در نظر گرفته شود.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار ابراز داشت: با توجه به نگرانی هایی که در خصوص اختصاص بودجه به این پروژه وجود داشت تخصیص اعتبار 850 میلیارد ریالی مهم ترین دستاورد این بازدید بود، علاوه بر آن از آنجایی که هر پیمانکار مبالغی در حدود 5 الی 6 میلیارد ریال طلب دارند قرار شد تا پایان فروردین ماه 93 مبلغی به آنها تزریق شود تا پیمانکاران جان تازه ای بگیرند و بخشی از مشکلاتشان مرتفع شود.

علیپور همچنین از اختصاص اعتبار 50 میلیارد ریالی برای پروژه آزاد راه متانکلا، ساری، میاندرود به عنوان دستاورد دیگر این سفر خبر داد و گفت: این اعتبار برای خرید زمین هایی که در مسیر قرار دارند استفاده می شود و قرار است تا پایان فرودین ماه پرداخت شود.

انتخاب قرارگاه خاتم الاوصیاء برای اجرای پروژه آزادراه متانکلا به ساری و احداث چندین مورد زیرگذر در مسیر و احداث میدانی جدید در ورودی شهر زیراب از دیگر دستاوردهایی بود که رئیس کمیته راه و ترابری مجلس به آن اشاره کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ابراز داشت: کمربندی آمل به بابل و کمربندی نکا به بهشهر موارد دیگری بودند که مصوب شد تا پایان سال 93 به اتمام برسد.

وی همچنین گفت: بحث دیگر راه تاکام به ساری بود که مصوب کردیم تا پایان سال 93 به پایان برسد ولی بعید می دانم در این زمان به اتمام برسد.

 

 دیدگاه شما در مورد : تخصیص 850 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه 4 بانده کردن محور سوادکوه

 تخصیص 850 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه 4 بانده کردن محور سوادکوه

  • پربازدیدترین ها