یکشنبه 26 آذر 1396 21:23:35

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41613

تاریخ انتشار : 23/06/1395 - 09:35

فاکس نیوز:

ایران دو هواپیمای جاسوسی آمریکایی را به حمله تهدید کرده است

مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند ایران چند روز پیش تهدید کرده که 2 هواپیمای جاسوسی آمریکایی را که در نزدیکی مرزهای ایران در حال پرواز بوده‌اند، ساقط می‌کند.

ایران دو هواپیمای جاسوسی آمریکایی را به حمله تهدید کرده است

به گزارش سوادکوه آنلاین، شبکه فاکس نیوز به نقل از مقام‌های نظامی آمریکایی مدعی شده است که ایران روز شنبه (10 سپتامبر) تهدید کرده است که دو هواپیمای جاسوسی آمریکایی را که در نزدیکی مرزهای ایران در حال پرواز بوده‌اند، ساقط می‌کند.

 

بنا بر اعلام این مقامات آمریکایی، در تاریخ 10 سپتامبر (20 شهریورماه) دو هواپیمای جاسوسی آمریکایی با مجموع 33 سرنشین در حال انجام مأموریت در فاصله 13 مایلی از سواحل ایران در تنگه هرمز و خلیج عمان بوده‌اند.

بنا بر این گزارش، قوانین دریایی بین‌المللی بر این امر تأکید دارد که همانند تمام کشورهایی که مرز آبی دارند، مرزهای آبی ایران نیز تا 12 مایلی سواحل این کشور امتداد یافته است.

منابع فاکس نیوز اعلام کردند، در طول انجام پروازهای این دو هواپیما، در چند مرحله ارتش ایران هشدار داده تا هواپیماهای آمریکایی مسیر خود را تغییر دهند در غیراین صورت خطر ساقط شدن را به جان می‌خرند.

طبق اعلام این مقامات آمریکایی، هواپیماهای ارتش آمریکا هشدارها را ندادیده گرفته‌اند و با وجود اینکه به مرز ایران بسیار نزدیک بوده‌اند به پرواز خود در حریم هوایی بین‌المللی ادامه داده‌اند.

یکی از مقامات آمریکایی به فاکس نیوز اعلام کرده است: «ما قصد داشتیم واکنش ایران را بسنجیم».


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : ایران دو هواپیمای جاسوسی آمریکایی را به حمله تهدید کرده است

ایران دو هواپیمای جاسوسی آمریکایی را به حمله تهدید کرده است