پنج شنبه 30 فروردین 1397 15:56:26

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41599

تاریخ انتشار : 22/06/1395 - 12:35

احرار الشام: به آتش‌بس پایبند نیستیم

گروه تروریستی احرار الشام در ادامه کارشکنی‌های خود در مسیر آتش بس، اعلام کرد که توافق آمریکا و روسیه بر سر آتش بس، جانبدارانه است.

احرار الشام: به آتش‌بس پایبند نیستیم

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از العهد، گروه تروریستی احرارالشام اعلام کرد که توافق روسیه و آمریکا بر سر آتش‌بس در سوریه، طرحی جانبدارانه است.

علی العمر معاون سرکرده گروه تروریستی احرار الشام با بیان اینکه این توافق، جانبدارانه است مدعی شد: توافق بین آمریکا و روسیه به تثبیت دولت سوریه کمک و انقلابیون را از لحاظ امنیتی و نظامی محاصره می‌کند.

وی با بیان اینکه این توافق همه توافقهای بین‌المللی در گذشته را نادیده گرفته است، هدف قرار دادن گروههای مسلح را رد کرد.

ابویوسف المهاجر، سخنگوی نظامی گروه تروریستی احرار الشام اعلام کرد که این گروه به آتش‌بس پایبند نخواهد بود، زیرا این آتش‌بس توافقی بین آمریکا و روسیه هست و ما درباره آن مشورت نکرده‌ایم.

المهاجر گفت: تصمیماتی که از روسیه و آمریکا در این روزها صادر می‌شود، فقط توافق بین این دو کشور است.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا، جمعه شب گذشته در پایان مذاکرات با «سرگئی لاوروف» همتای روسی خود در ژنو، از توافق بر سر نقشه راهی برای آتش‌بس سوریه و همچنین آغاز فرآیند عملیات سیاسی در این کشور جنگ‌زده خبر داد.

کری که در کنفرانس خبری در کنار سرگئی لاوروف با خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: باور دارم این طرح به مذاکرات برای «توقف درگیری‌ها» منجر می‌شود.

 

دولت سوریه با توافق آتش‌بس پیشنهادی آمریکا و  روسیه موافقت کرده است و این توافق مورد استقبال طرفهای منطقه ای و بین المللی واقع شده است.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : احرار الشام: به آتش‌بس پایبند نیستیم

احرار الشام: به آتش‌بس پایبند نیستیم

  • پربازدیدترین ها