دوشنبه 04 تیر 1397 01:14:18

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 41582

تاریخ انتشار : 20/06/1395 - 15:19

معاون فنی سرشماری نفوس و مسکن مازندران:

سرشماری سال 95 در غالب پرسشنامه الکترونیکی خواهد بود/ سرانه جمعیت هر منطقه به‌عنوان شاخص اصلی توزیع اعتبارات است

معاون فنی اجرای سرشماری نفوس و مسکن مازندران در جلسه شورای اداری شهرستان سوادکوه گفت: سرشماری سال 95 در غالب پرسشنامه الکترونیکی خواهد بود.

سرشماری سال 95 در غالب پرسشنامه الکترونیکی خواهد بود/ سرانه جمعیت هر منطقه به‌عنوان شاخص اصلی توزیع اعتبارات است

به گزارش سوادکوه آنلاین، علی مسگری در جلسه شورای اداری شهرستان سوادکوه اظهار کرد: با توجه به مهاجرت، نرخ رشد جمعیت سوادکوه منفی است و در رابطه با روستاها نیز بیشترین نرخ مهاجرت را دارد که با توجه به آمار، بیشتر‌ مهاجرین شهر و روستا در سوادکوه به شهر قائم‌شهر و ساری مهاجرت کرده اند.

وی تاکید کرد: هیچ کشوری بی‌نیاز از سرشماری نیست.

معاون فنی سرشماری نفوس و مسکن مازندران تصریح کرد: با توجه به داده‌های سرشماری‌ها و ویژگی‌های جمعیت‌شناختی هر کشور، می‌توان سرانه‌های لازم در بسیاری از بخش‌ها را مشخص نمود و به برنامه‌ریزی پرداخت و بهترین تصمیم را برای تخصیص اعتبارات هر منطقه گرفت.

مسگری خاطر نشان کرد: سرشماری سال ۹۵ هشتمین سرشماری ملی است که ویژگی خاصی نسبت به سرشماری‌های قبل دارد و آن اینکه امسال فرم کاغذی نخواهیم داشت و سرشماری در غالب پرسشنامه الکترونیکی خواهد بود و مأموران سرشماری با تبلت مراجعه خواهند کرد و همچنین با مشارکت مردمی، 30 درصد این سرشماری به‌صورت اینترنتی خواهد بود.

وی با اشاره مشارکت اینترنتی  سرشماری سال 95، بیان کرد: کارکنان دولت ملزم هستند که اطلاعات خود را به‌صورت اینترنتی، از طریق کارگزینی به ستاد سرشماری شهرستان ارائه دهند تا بتوانیم میزان مشارکت اینترنتی را در شهرستان‌ها افزایش دهیم.

معاون فنی سرشماری نفوس و مسکن مازندران گفت: سرشماری در یک دوره زمانی محدود انجام می‌شود، به دلیل شرایط آب و هوایی استان مازندران و احتمال بارندگی، نیاز به مشارکت همه ادارات در به‌کارگیری امکاناتی مانند خودرو است.

مسگری در پایان کم شماری و دو بارشماری را آفات سرشماری دانست و اظهار کرد: دو بارشماری در این سرشماری به‌صورت مکانیزه حل‌شده است اما باید در کم شماری دقت لازم شود تا بتوان به جمعیت واقعی در هر محدوده شهرستانی برسیم، چراکه سرانه جمعیت هر منطقه به‌عنوان شاخص اصلی توزیع اعتبارات است.دیدگاه شما در مورد : سرشماری سال 95 در غالب پرسشنامه الکترونیکی خواهد بود/ سرانه جمعیت هر منطقه به‌عنوان شاخص اصلی توزیع اعتبارات است

سرشماری سال 95 در غالب پرسشنامه الکترونیکی خواهد بود/ سرانه جمعیت هر منطقه به‌عنوان شاخص اصلی توزیع اعتبارات است

  • پربازدیدترین ها