پنج شنبه 31 خرداد 1397 16:28:13

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41466

تاریخ انتشار : 09/06/1395 - 13:33

محسن رضایی چگونه به فرماندهی سپاه رسید

«محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت روز تروریسم یادداشتی در اینستاگرام خود منتشر کرد.

به گزارش سوادکوه آنلاین،  دکتر محسن رضایی به مناسبت روز تروریسم یادداشتی در اینستاگرام خود متشر کرد، در این یادداشت چگونگی انتساب او به فرماندهی سپاه نیز گفته شده، این یاداشت به شرح ذیل است:

 
حضرت امام خمینی (ره) در یک جلسه خصوصی، بعد از جنایت تروریستی منافقین در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، ما را دلداری دادند و فرمودند: «این اول کار است، انقلابی که ما شروع کردیم باید بیش از این شهید دهد؛ شما قرص و محکم در صحنه باشید که حوادث دیگری در راه است.»
 
هشتم شهریور 1360 یکی از این حوادث بود. در آن زمان سپاه عملاً فرمانده نداشت. دغدغه ما این بود که تنها با اطلاعات سپاه نمی‌توانیم با منافقین مبارزه کنیم. احمد آقا با من تماس گرفت و گفت امام حرفی ندارد شما را فرمانده سپاه کند، ولی شما با اطلاعات سپاه چه کار می‌کنید؟ من خدمت ایشان گفتم به امام عرض کنید: شما نگران اطلاعات نباشید؛ من اگر فرمانده سپاه شوم آنرا تقویت خواهم کرد که در عمل هم همین‌طور شد؛ امکانات بیشتری را در اختیار اطلاعات سپاه قرار دادم. امام مرا خواستند و فرمودند: «می‌خواهم شما را فرمانده سپاه کنم. مراقب اطلاعات سپاه باشید ولی وضع جنگ را هم عوض کنید.»
 
سه ماه بعد از یک ‌طرف آبادان را از محاصره آزاد کردیم و از سوی دیگر بساط منافقین را در کشور برچیدیم.


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : محسن رضایی چگونه به فرماندهی سپاه رسید

محسن رضایی چگونه به فرماندهی سپاه رسید

  • پربازدیدترین ها