چهار شنبه 30 خرداد 1397 15:29:06

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41432

تاریخ انتشار : 08/06/1395 - 09:54

یو اس نیوز: ایران ثابت کرد نیروی دریایی آمریکا ضعیف است

وب‌سایت آمریکایی در گزارشی نوشت: ایران ثابت کرد که آمریکا در مواجهه و برخورد‌های خود در خلیج فارس همچنان ضعف دارد.

یو اس نیوز: ایران ثابت کرد نیروی دریایی آمریکا ضعیف است

به گزارش سوادکوه آنلاین، طی روزهای گذشته ناوشکن USS Nitze متعلق به نیروی دریایی آمریکا با ظرفیت 30 افسر و 350 ملوان و توانایی شلیک موشک‌های هدایت شونده هنگام عبور از تنگه‌ هرمز با هشدار قدرتمندانه چهار قایق‌ تندروی نیروی دریایی سپاه پاسداران که تا 270 متری این ناو پیش‌روی کرده بودند مواجه شد که مقامات آمریکایی این وضعیت را خطرناک و آزاردهنده توصیف کردند.

 
 
رسانه‌های خبری به انتشار گسترده این خبر پرداختند.
 
 
وب سایت آمریکایی یو اس نیوز در گزارشی نوشت: ایران ثابت کرد که آمریکا در مواجهه و برخورد‌های خود در خلیج فارس همچنان ضعف دارد.
 
 
به گزارش جام، این وب سایت آمریکایی افزود: «ایران همچنان مشخص نیست که چه منظوری از این اقدام داشته است، اما چیزی که مشخص است این است که آمریکا در خلیج فارس ضعف‌هایی را دارد. ایران با این اقدام پیام بسیار محکمی را به بسیاری از کشور‌ها ارسال کرد و نشان داد در زمینه نظامی بسیار جدی است.
 
 
 سیگنال‌های سپاه
 
 
«اندیشکده واشنگتن» در تحلیلی پیرامون رخداد اخیر در خلیج فارس بین چند قایق نیروی دریایی  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ناو آمریکا نوشت: سپاه ایران به‌طور محتمل چنین اقدامی را به عنوان پیامی به رقبا ادامه می‌دهد تا به اهداف خود برسد پس واشنگتن نیز باید هوشیارتر بوده و در پی مجاری ارتباطی رسمی برای مواقع ضروری باشد.
 
 
این اندیشکده نوشت: تنگه هرمز دوباره شاهد مواجهه کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا و قایق‌های تندرو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود، اقدامی که ناظران را در حدس و گمان پیرامون علت اقدام‌های ایرانی‌ها قرار داده است. رخدادهای چند باره به وقوع پیوسته در هفته گذشته خطر پیش‌بینی محاسبه اشتباه در این منطقه در جهان را شدت بخشیده است.
به‌رغم توافق هسته‌ای تنش ایران و آمریکا همچنان زیاد است

وبگاه آمریکایی «استارز‌اند استرایپس» نیز در تحلیلی نوشت: برخی تحلیلگران این اتفاق ‌را تمرین شیوه هجوم انبوه قایق‌های تندروی ایران  برای حملات موثرتر و سنگین‌تر به کشتی‌های جنگی آمریکایی عنوان داشتند. از سویی آخرین حادثه رخ داده نشان می‌دهد که تنش بین ایران و آمریکا با وجود توافق هسته‌ای همچنان در درجه بالایی قرار دارد.


منبع : کیهان
دیدگاه شما در مورد : یو اس نیوز: ایران ثابت کرد نیروی دریایی آمریکا ضعیف است

یو اس نیوز: ایران ثابت کرد نیروی دریایی آمریکا ضعیف است

  • پربازدیدترین ها