پنج شنبه 28 دی 1396 09:35:48

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 41423

تاریخ انتشار : 07/06/1395 - 21:58

فرماندار سوادکوه مطرح کرد

قابلیت شاخص شدن ۱۰ اثر تاریخی و فرهنگی سوادکوه

فرماندار سوادکوه در مراسم افتتاح طرح گردشگری جوارم گفت: در شهرستان حدود ۷۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی وجود دارد که حداقل ۱۰ اثر آن قابلیت شاخص شدن دارند.

قابلیت شاخص شدن ۱۰ اثر تاریخی و فرهنگی سوادکوه

به گزارش سوادکوه آنلاین، عبدالجواد توحیدی‌مقدم عصر امروز در مراسم افتتاح طرح گردشگری جوارم اظهار کرد: سوادکوه از ظرفیت منابع طبیعی بسیار خوب، چشمه‌ها و مناطق جنگلی، کشاورزی، دامداری، معادن و راه آهن برخوردار است.

وی افزود: در کنار تمامی این‌ ظرفیت‌ها، چهار بانده شده محور سوادکوه و عبور بیش از 12 میلیون مسافر در طی سال از این محور، یک فرصت بزرگ پیش روی شهرستان قرار داده است.

فرماندار سوادکوه خاطر‌نشان کرد: صنعت گردشگری به‌عنوان یک صنعت فرابخشی می‌تواند همه این ظرفیت‌ها را با هم تلفیق کند و موجب رونق منطقه شود.

توحیدی‌مقدم  تصریح کرد: تاکنون ما از این امر غفلت کرده‌ایم و با تشکیل اتاق فکر به این نتیجه رسیده‌ایم که باید ریل‌گذاری درستی در این زمینه انجام شود.

وی با اشاره به برخی ظرفیت‌های گردشگری شهرستان، گفت: پل ورسک، شهر آلاشت،  پل سفید شهر پله‌ها و زیراب شهر امامزاده‌ها، هر کدام یک ظرفیت گردشگری هستند و غار اسپهبد خورشید با معماری فوق‌العاده، می‌تواند تخت جمشید کوچک مازندران باشد که رونق آن حتی ارزش تعطیلی معادن اطرافش را دارد.

فرماندار سوادکوه اظهار کرد: در شهرستان حدود ۷۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی وجود دارد که حداقل ۱۰ اثر آن قابلیت شاخص شدن دارد.


توحیدی‌مقدم در پایان  با اشاره به اینکه باید شهرستان خوشنام سوادکوه در کشور جانمایی و مکان‌نمایی شود، تاکید کرد: بهترین راه‌حل برای شناساندن شهرستان سوادکوه همایش توسعه شهرستان با محور گردشگری است که در ۲۵ شهوریور ماه برگزار خواهد شد و محل برگزاری آن پارک جوارم خواهد بود.دیدگاه شما در مورد : قابلیت شاخص شدن ۱۰ اثر تاریخی و فرهنگی سوادکوه

قابلیت شاخص شدن ۱۰ اثر تاریخی و فرهنگی سوادکوه