یکشنبه 03 تیر 1397 20:55:02

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 4139

تاریخ انتشار : 28/01/1393 - 14:23

ایران در رسانه‌های صهیونیستی؛

مشکلات اقتصادی ایران به دلیل بی تدبیری احمدی‌نژاد و تحریم‌هاست

مشکلات اقتصادی ایران به دلیل بی تدبیری احمدی‌نژاد و تحریم‌هاست

سوادکوه_ محورهای اصلی اخبار روز گذشته رسانه های انگلیسی زبان صهیونیست ها درباره ایران شامل سخنرانی رئیس جمهور کشورمان در سیستان و بلوچستان، اظهارات وزیرخارجه کشورمان در ابوظبی، سخنان وزیر دفاع ایران درباره مساله موشک های بالستیک در مذاکرات هسته ای، دریافت پنجمین قسط پول های بلوکه شده ایران و دیدار و گفت و گوی پوتین و نتانیاهو بر سر مساله ایران می شود.

 
نکته جالبی که از چشم رسانه های صهیونیستی هم دور نماند اظهار نظر آقای روحانی در جمع مردم سیستان و بلوچستان بود که مشکلات کشور را شامل تحریم ها و بی تدبیری ها (که رسانه های غربی از آن به عنوان دولت احمدی نژاد یاد کرده اند) دانسته است از طرفی دیگر وزیر خارجه کشورمان هم در ابوظبی اینگونه عنوان کرده است که از مخالفت اصول‌گراها با توافق هسته‌ای نمی‌ترسد.
 
یدیعوت آحارانوت/ روحانی می‌گوید گره تحریم‌های ایران طی چند ماه گشوده می‌شود
 
 
 
حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران روز سه‌شنبه اعلام کرد تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران طی چند ماه پس از مذاکرات هسته‌ای با کشورهای 1+5 گشوده خواهد شد. وی در دیدار با مردم سیستان و بلوچستان گفت: "به یاری شما، این دولت اولین گام‌ها در جهت برداشتن تحریم‌های وحشیانه را برداشته است. در ماه‌های آتی شاهد شکستن تحریم‌ها خواهیم بود."
 
 
 
 
روحانی همچنین هم تحریم‌ها و هم "سیاست‌های غیرمدبرانه" دولت اصولگرای محمود احمدی‌نژاد را دلیل سختی‌های اقتصادی دانست که ملت ایران با آن مواجه شده‌اند. وی افزود: "به دلیل تحریم‌های وحشیانه و مدیریت ناعاقلانه دولت، کشور ما در سال‌‌های گذشته با مشکلات متعددی مواجه شده است... اما ما این تحریم‌های غیرانسانی را خواهیم شکست."
 
 
 
روحانی در بخش دیگری از سخنرانی خود هم تصریح کرد: "از طریق این مذاکرات به دنیا ثابت خواهیم کرد که آن‌چه درباره ایران گفته شده دروغ است. ایران هرگز به دنبال سلاح هسته‌ای نبود، و هرگز هم نخواهد بود."
 
 
 
یدیعوت آحارانوت/ ظریف وزیر خارجه ایران از مخالفت اصول‌گراها با توافق هسته‌ای نمی‌ترسد
 
 
 
محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران گفت به عنوان فردی که رهبری مذاکرات پایان ماه ژوئن برای رسیدن به توافق همه‌جانبه با قدرت‌های جهانی درباره برنامه هسته‌ای این کشور، از مخالفت توسط اصول‌گرایان ترسی ندارد. وی در ابوظبی به خبرگزاری رویترز گفت: "خوش‌بین هستم" که تا سه ماه آینده به توافقی دست پیدا خواهیم کرد.
 
 
 
 
وی روز سه‌شنبه و پیش از ترک ابوظبی به مقصد تهران گفت: "اراده سیاسی برای گرفتن پاسخ وجود دارد."
 
 
 
هاآرتص/ مقام ایرانی: موشک‌های بالستیک ایران جایی روی میز مذاکرات هسته‌ای ندارد
 
 
 
سردار حسین دهقان وزیر دفاع ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که تهران در قالب مذاکرات با قدرت‌های جهانی برای توافق بر سر مسئله هسته‌ای درباره موشک‌های بالستیک خود بحثی نخواهد کرد. اظهارات وزیر دفاع ایران در پاسخ به اظهارات اخیر وندی شرمن مذاکره‌کننده هسته‌ای وزارت خارجه آمریکا است که گفته بود در قالب توافق همه‌جانبه با ایران مسئله ظرفیت‌های بالستیک این کشور نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.
 
 
 
 
 
 
برنامه بالستیک ایران همچنین از آن جهت موجب نگرانی غرب است که این موشک‌های بالستیک می‌توانند برای حمل کلاهک‌های هسته‌ای مورد استفاده قرار بگیرند. ایران تأکید کرده که برنامه موشکی‌اش هیچ بعد هسته‌ای ندارد، اما با قاطعیت می‌گوید که صنایع دفاعی‌اش خط "قرمز" موضوعات مذاکرات هسته‌ای است.
 
 
 
دهقان گفت برنامه موشکی ایران "هیچ ارتباطی" با مذاکرات ندارد و بعد هسته‌ای نیز ندارد. وی افزود: "موشک‌های ایران تحت هیچ شرایطی موضوع گفتگو نیست. این موشک‌ها تنها به خود ما مربوط هستند... ما دخالت هیچ‌کس در این موضوع را نمی‌پذیریم."
 
 
 
یدیعوت آحارانوت/ ایران منتظر دریافت پنجمین قسط خود بر اساس قرارداد هسته‌ای
 
 
 
یکی از مقامات ارشد ایران خبر داد که این کشور در هفته جاری منتظر دریافت پنجمین بخش از دارایی‌های قبلاً بلوکه شده‌اش در کشورهای دیگر است که نشان می‌دهد تهران به تعهدات خود در قالب توافق مهم هسته‌ای با قدرت‌های جهانی به منظور محدود کردن برنامه هسته‌ایش عمل کرده است.
 
 
 
 
تحت توافقنامه سال گذشته که 20 ژانویه به اجرا در‌آمد، ایران در صورتی که به تعهدات خود در توافقنامه‌ای که هدف آن کاهش نگرانی‌ها از آرمان‌های هسته‌ای ایران است عمل کند، در مجموع 4.2 میلیارد دلار از این دارایی‌ها را طی هشت قسط و طول مدت شش ماه دریافت خواهد کرد.
 
 
 
دبکافایل/ پوتین درباره ایران و اوکراین با نتانیاهو بحث می‌کند
 
 
 
ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل شب سه‌شنبه درباره "مسائل کنونی در همکاری‌های دوجانبه و برنامه بین‌المللی، از جمله پیشرفت در مذاکرات برنامه هسته‌ای ایران" با یک‌دیگر بحث کردند. پوتین درباره اوکراین اشاره کرد که تشدید بحران در این کشور نتیجه سیاست‌های غیر مسئولانه کی‌یف است که حقوق و منافع حقه شهروندان روسی زبان این کشور را نادیده می‌گیرد.
 
 

منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : مشکلات اقتصادی ایران به دلیل بی تدبیری احمدی‌نژاد و تحریم‌هاست

مشکلات اقتصادی ایران به دلیل بی تدبیری احمدی‌نژاد و تحریم‌هاست

  • پربازدیدترین ها