یکشنبه 03 بهمن 1395 17:49:22

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

   

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41367

تاریخ انتشار : 05/06/1395 - 10:18

رهبر القاعده:سنی های عراق علیه دولت شورش کنید!+عکس

ایمن الظواهری رهبر شبکه تروریستی تکفیری بین المللی القاعده روز گذشته با انتشار ویدئویی در اینترنت از شهروندان اهل سنت عراقی خواست تا بر علیه دولت این کشور شورش کنند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، ایمن الظواهری رهبر شبکه تروریستی تکفیری بین المللی القاعده روز گذشته با انتشار ویدئویی در اینترنت از شهروندان اهل سنت عراقی خواست تا بر علیه دولت این کشور شورش کنند.

 
 
 
رهبر القاعده:سنی های عراق علیه دولت شورش کنید!+عکس
 
بنابر این گزارش، در این ویدئو که با عنوان "پیام های کوتاه برای امت پیروزمند عراق" منتشر گردیده، الظواهری با ادبیاتی طائفه ای، شهروندان اهل سنت عراق را مورد خطاب قرار داده و خواستار اتحاد انها برای مبارزه و جنگ علیه دولت این کشور شده است. وی دولت عراق را که نیمی از آن از اهل سنت شریف عراق تشکیل شده است "دولت شیعی"! نامیده و خواستار تشدید جنگ شیعه و سنی در این کشور گردیده است. این در حالی است که علی رغم در اقلیت بودن اهل سنت در عراق (کمتر از 30 درصد) و اکثریت شیعیان ، بخش اعظم دولت و مصادر دولتی و نظامی در اختیار برادران اهل سنت این کشور قرار داشته و همزیستی مسالمت آمیزی در جامعه این کشور میان پیروان این دو فرقه اسلامی وجود دارد. 
 
 
 
رهبر القاعده:سنی های عراق علیه دولت شورش کنید!+عکس
 
القاعده تا پیش از تاسیس داعش در عراق حضور گسترده ای در این کشور داشته و تمامی تلاش خود را برای اختلاف افکنی ماین شیعه و سنی بکار بسته بود. الظواهری در حالی از کوه ها و غازهای مرز افغانستان و پاکستان برای مردم عراق تعیین تکلیف کرده که گروه تحت امرش در 25 سال گذشته حاضر به مقابله با اسراییل و دفاع از کیان ملت فلسطین که روزانه در معرض هتک حرمت و کشتار جمعی صهیونیست ها قرار دارند نشده است. 

 


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : رهبر القاعده:سنی های عراق علیه دولت شورش کنید!+عکس

رهبر القاعده:سنی های عراق علیه دولت شورش کنید!+عکس