دوشنبه 04 تیر 1397 10:15:24

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41325

تاریخ انتشار : 03/06/1395 - 12:11

بمباران مواضع داعش در جرابلس توسط ترکیه

جنگنده های نیروی هوایی ترکیه بامداد امروز ( چهارشنبه ) منطقه جرابلس از توابع استان حلب سوریه را بمباران کردند.

بمباران مواضع داعش در جرابلس توسط ترکیه

به گزارش سوادکوه آنلاین،  به نقل از خبرگزاری آناتولی لحظاتی پیش با کد فوری این خبر را منتشر کرد.

این گزارش افزوده ، همزمان توپخانه ارتش ترکیه نیز این منطقه را به شدت زیر آتش گرفته است. هدف از این عملیات خارج کردن داعش از منطقه اعلام شده است.

جنگنده های ترکیه از پایگاه اینجرلیک برخاسته اند و گفته می شود در این میان نیروهای ویژه ترکیه که کلاه سبز نیز خوانده می شوند وارد خاک سوریه شده اند.

این اولین تجاوز هوایی جنگنده های ترکیه به سوریه بعد از شروع بحران سوریه در شش سال اخیر است.

این عملیات برای جلوگیری از به دست گیری کنترل جرابلس توسط کردهای سوریه صورت گرفته است و همزمان توپخانه های ارتش ترکیه نیز از بامداد امروز به وقت تهران ساعت 5.30 به شدت این منطقه را زیر آتش گرفته است.

مفامات بلندپایه ترکیه به دنبال به دست گیری کنترل منبچ توسط نیروهای پ.ی.پ/ی/پ/گ و عملیات انتحاری داعش در غازی آنتپ شهر مرزی این کشور با سوریه و همچنین در چند روز اخیر با اصابت چندین گلوله خمپاره و موشک های کاتیوشا به شهرهای کیلیس و کارگامیش به عزم این کشور برای پاکسازی عناصر داعش از مرزهای ترکیه و مقابله با عبور نیروهای کرد سوریه به غرب رودخانه فرات اقدام خواهند کرد. در این دوره به دفعات با توپخانه ارتش ترکیه مناطقی از شمال خاک سوریه که در کنترل داعش و پ.ی.د را زیر آتش گرفته بود. اما این اولین بار است که جنگنده های ارتش ترکیه وارد حریم هوایی سوریه می شوند.

عملیات هوایی ترکیه در سوریه به دنبال عادی سازی روابط با روسیه نیز قابل تامل است و احتمال می رود ترکیه در این عملیات با هماهنگی روسیه اقدام کرده باشد.

این عملیات در حالی انجام شد که قرار است تا ساعتی دیگر جوبایدن معاون رییس جمهوری آمریکا وارد آنکارا شود.

ترکیه اخیرا رهیافت تازه ای را در سوریه دارد و با تاکید بر لزوم حفظ تمامیت ارضی سوریه خواهان همکاری جدی با ایران و روسیه در حل بحران شده است. ترکیه می گوید در دوره گذار بشار اسد نیز می تواند مخاطب قرار گرفته شود.


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : بمباران مواضع داعش در جرابلس توسط ترکیه

بمباران مواضع داعش در جرابلس توسط ترکیه

  • پربازدیدترین ها