چهار شنبه 30 خرداد 1397 19:58:25

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 41300

تاریخ انتشار : 02/06/1395 - 16:26

اردوهای جهادی دانشجویان مازندران

گرمای تابستان و اردوی جهاد و خدمت/ از اعزام 1600 دانشجو تا برگزاری جشنواره آثار جهادی

هر سال اردوهای جهادی با حضور چند هزار نفری دانشجویان دانشگاه‌های مازندران برگزار می‌شود.

گرمای تابستان و اردوی جهاد و خدمت/ از اعزام 1600 دانشجو تا برگزاری جشنواره آثار جهادی

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، اردویی که در آن دانشجو در گرمای طاقت فرسای تابستان فعالیت‌های عمرانی می‌کند، آن هم در مناطقی که شاید کمتر کسی تا به الان در آن پا گذاشته است، حکایت از عمق تعهدمندی این قشر روشن‌بین در رفع محرومیت و خدمت به مستضعفان دارد.

برای اطلاع از فعالیت‌های تا به الان دانشجویان مازندرانی، به سراغ مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان رفتیم و با او به گفت و گو نشستیم. 


گرمای تابستان و اردوی جهاد و خدمت

مسئول سازمان بسیج دانشجویی مازندران از اعزام 1600 دانشجو تاکنون به اردوهای جهادی خبر داد و گفت: فقط در مرداد ماه بیش از 900 دانشجوی جهادی جهت فعالیت‌های محرومیت زدایی به مناطق محروم استان مازندران اعزام شدند.

شهرام نوری با بیان اینکه اعزام گروه های جهادی همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: در چند روز گذشته گروه جهادی 20 نفره برادران از دانشگاه مازندران به مناطق محروم لفور جهت فعالیت در عرصه‌های عمرانی اعزام شدند. 

وی شهید جمشیدی از شهدای مدافع حرم را جزو دانشجویان جهادی دانست و گفت: شهید جمشیدی در زمان حیات پر برکت خود حضوری فعال در اردوی جهادی داشت، لذا دانشجویان متقاضی اعزام به اردوی جهادی از دانشگاه آزاد اسلامی نور، گروهی را با نام شهید جمشیدی تشکیل دادند و به منطقه بلده عزیمت کردند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی مازندران اعزام دانشجویان به اردوهای جهادی را تا پایان شهریور ماه مستمر دانست و گفت: در هفته ی پیش رو نیز 4 گروه از دانشگاه‌های ادیب، سنا، آزاد اسلامی ساری و نکا به مناطق محروم اعزام شدند.

نوری خاطر نشان کرد: دانشجویان جهادی دانشگاه آزاد نکا جهت ساخت خانه برای محرومان، به منطقه هزار جریب نکا اعزام شدند. 

وی با بیان اینکه تا به الان در اعزام دانشجویان دانشگاه مازندران مشکلی خاصی نداشته‌ایم، اظهار کرد: روحیه جهادی، معنوی، ملی و معرفتی دانشجویان موجب شده تا خود از پس هر مشکلی برآیند و در خدمت رسانی به محرومان جامعه، شوقی وصف ناشدنی داشته باشند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی مازندران 60 در صد از دانشجویان اعزام شده را از بین خواهران دانشجوی بسیجی دانست و گفت: خواهران دانشجوی بسیجی در مدت حضور در مناطق محروم، فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی درخور توجه‌ای داشته‌اند و حضور یک دختر دانشجوی محجبه برای خدمت به مردم مناطق محروم تاثیرگذاری زیادی در نشر عفاف و حجاب اسلامی دارد. 


فراخوان ارسال آثار به جشنواره اردوهای جهادی

نوری از برگزاری جشنواره آثار مربوط به اردوهای جهادی خبر داد و گفت: جهت نشرفرهنگ جهادی و نهادینه کردن فعالیت‌های جهادی در دانشگاه‌ها و تکریم دانشجویان هنرمند و خبرنگاران و نویسندگان فعال در عرصه اردوهای جهادی، جشنواره افق جهادی در آبان ماه امسال همزمان با برنامه شکوه هجرت برگزار خواهد شد.

مسئول بسیج دانشجویی مازندران هدف از برگزاری این جشنوراه را انعکاس فعالیت گروه‌های جهادی در عرصه‌های عمرانی، آموزشی، فرهنگی و درمانی در مناطق محروم استان دانست و تصریح کرد: با توجه به آثار بی شماری که از اردوهای جهادی هر سال به دست ما می‌رسد، تصمیم بر این گرفته شد تا این آثار در قالب یک جشنواره بررسی و آثار برتر مورد تقدیر قرار گیرد. 

وی در مورد محورهای این جشنواره گفت: علاقه مندان می‌توانند تا پایان مهر ماه امسال آثار خود را در قالب عکس، فیلم کوتاه، فیلم مستند، پوستر، طراحی گرافیکی، دل نوشته و خاطره نویسی به آدرس تلگرامی @jahadialmdar ارسال کنند. 


حضور در اردوهای جهادی به یاد شهید بلباسی 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های شهرستان ساری با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه‌های ساری هر سال بیشتر از سال گذشته علاقه به حضور در مناطق محروم دارند، گفت: شهید محمد بلباسی از شهدای مدافع حرم پایه‌گذار حضور جوانان دانشجوی بسیجی در مناطق محروم استان بوده است، و این حرکت او امروزه موجب شده تا صدها نفر از دانشجویان ساری ادامه دهنده راه این شهید جهادی مدافع حرم شوند. 

سید محمدجواد شهابی از اعزام 20 گروه جهادی از دانشگاه‌های ساری تا پایان شهریور ماه خبر داد و تصریح کرد: تا به الان 5 گروه جهادی از دانشگاه‌های شهرستان ساری به مناطق محروم استان اعزام شده‌اند. 

وی با بیان اینکه اعزام بیش از 300 نفر از دانشجویان جهادی دانشگاه‌های ساری در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: این تعداد افراد متقاضی در 20 گروه 12 نفره به مدت ده روز در مناطق محروم استان به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی، عمرانی، فرهنگی و آموزشی دست می‌پردازند. 


خواهران، پیش‌قراول اردوی جهادی مازندران

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های شهرستان ساری 60 درصد از افراد اعزام شده را از بین خواهران بسیجی دانست و گفت: خواهران دانشجوی بسیجی در مناطق محروم استان به فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، بصیرتی، اقتصاد مقاومتی و مهادرت افزایی زنان خانه دار و دختران جوان اقدام می‌کنند. 

شهابی در مورد فعالیت‌های عمرانی گروه‌های جهادی دانشجویی دانشگاه‌های شهرسان ساری گفت: فعالیت‌های عمرانی به صورت تخصصی در دستور کار قرار دارد و در این راستا گروه‌های جهادی دانشجویی دانشگاه‌های شهرستان ساری به مناطق مرحوم بابل، بهشهر و ساری اعزام می‌شوند.

اردوی جهادی از جنس کار شهدا

وی اردوهای جهادی را ادامه دهنده راه شهدای مدافع حرم دانست و گفت: اگر به سابقه شهدای مدافع حرم مازندران بنگریم، اکثرا در دوران دانشجویی خود از دانشجویان جهادی بودند، و لذا ادامه استمرار اردوهای جهادی ادامه راه شهدا است. 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان ساری خاطر نشان کرد: هدف شهدا نیز خدمت به قشر مرحوم جامعه بوده زیرا خداوند مستضعفان را وارثان زمین می‌داند و لذا حضور در این راه یقیناً موجب خشنودی پروردگار، امام زمان(عج) و شهدای مدافع حرم از ما خواهد شد.دیدگاه شما در مورد : گرمای تابستان و اردوی جهاد و خدمت/ از اعزام 1600 دانشجو تا برگزاری جشنواره آثار جهادی

گرمای تابستان و اردوی جهاد و خدمت/ از اعزام 1600 دانشجو تا برگزاری جشنواره آثار جهادی

  • پربازدیدترین ها