شنبه 01 اردیبهشت 1397 02:34:08

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41253

تاریخ انتشار : 31/05/1395 - 11:31

نرخ سود کارت‌های خریدکالا چند درصد است؟

معاون نظارتی بانک مرکزی با اشاره به صدور کارت های اعتباری تا سقف ۵۰ میلیون تومان از اول مهر گفت: نرخ سود این تسهیلات ۱۸ درصد خواهد بود.

نرخ سود کارت‌های خریدکالا چند درصد است؟

به گزارش سوادکوه آنلاین، فرشاد حیدری معاون نظارتی بانک مرکزی اظهار داشت: کارت های اعتباری تا سقف 50 میلیون تومان برای همه مردم صادر می شود و این کارت ها از اول مهر قابلیت صدور و اجرا خواهد داشت.

معاون نظارتی بانک مرکزی افزود: این کارت ها با هدف افزایش قدرت خرید مردم و تسهیل ارائه خدمات بانکی در بخش تسهیلات خرد صادر می شود.

وی با بیان اینکه بانک ها بعد از اعتبارسنجی مشتریان این کارت ها را در سه سطح برنزی ، نقره ای و طلایی صادر می کنند گفت: کارت های برنزی تا سقف 10 ، کارت های نقره ای تا سقف 30 و کارت های طلایی تا سقف 50 میلیون تومان اعتبار برای خرید هر نوع کالا و خدماتی در داخل کشور دارد.

حیدری درباره نحوه استفاده مشتریان از بانک ها افزود: مشتری بعد از دریافت این کارت ها می تواند هر نوع کالا یا خدماتی را خریداری کند و در پایان هر ماه به اندازه میزان خرید و براساس توافق قبلی با بانک طی 12 تا 36 ماه اقساط خریداری شده را پرداخت خواهد کرد.

وی گفت: نرخ سود این تسهیلات 18 درصد خواهد بود.

حیدری افزود: از اول مهر همه شعب بانک های دولتی و خصوصی سراسر کشور آماده تشکیل پرونده و واگذاری این کارت ها به مردم هستند و از قبل توجیه شده اند.

وی گفت: از بانک ها انتظار می رود در ارائه مطلوب تر و بهتر این تسهیلات به مردم با هم رقابت کنند تا خدمات بهتر و روان تری به مردم ارائه شود.

معاون نظارتی بانک مرکزی افزود: منابع این بانک ها از محل منابع داخلی بانک هاست که قبلاً برای تسهیلات خرد نظیر خرید خودرو، کالا یا جعاله تعمیرات مسکن پرداخت می شد.

حیدری گفت: با ارائه اینگونه کارت ها هر نوع خرید کالا و خدمات نظیر خرید خودرو و یا تسهیلات تعمیرات مسکن انجام می شود و به تدریج این کارت ها جایگزین اینگونه تسهیلات خواهد شد.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : نرخ سود کارت‌های خریدکالا چند درصد است؟

نرخ سود کارت‌های خریدکالا چند درصد است؟

  • پربازدیدترین ها