شنبه 25 آذر 1396 10:54:02

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 41143

تاریخ انتشار : 27/05/1395 - 08:54

واکنش واشنگتن به پرواز جنگنده‌های روسی از ایران

واشنگتن اعلام کرد که روسیه مسیر پرواز جنگنده‌هایش از ایران را به اطلاع آمریکا رسانده است.

واکنش واشنگتن به پرواز جنگنده‌های روسی از ایران

به گزارش سوادکوه آنلاین، یک مقام دولت آمریکا می‌گوید بمب‌افکن‌های روس که روز سه‌شنبه از مبدأ ایران مواضع گروه تروریستی داعش در سوریه را هدف قرار دادند، فعلا به روسیه بازگشته‌اند. 

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، به خبرنگاران گفته است که در حال حاضر هیچ نیروی روسی در ایران مستقر نیست. 

بنا بر این گزارش، مقامات آمریکایی با بیان اینکه از اواخر سال گذشته میلادی بحث انجام عملیات هوایی از ایران علیه داعش مطرح بوده، گفته‌اند که با این حال تصمیم روز سه‌شنبه روس‌ها، برای واشنگتن «غافل‌گیر کننده» بوده است. 

پنتاگون: مسکو ما را در جریان قرار داده بود

سرهنگ «کریس گارور» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا هم امروز به خبرنگاران گفت که مسکو بر اساس پروتکلی که از سال گذشته بین دو کشور امضا شده، اندکی پیش از پرواز بمب‌افکن‌ها از ایران به سمت سوریه، ائتلاف تحت رهبری آمریکا را در جریان قرار داده است. 

به نوشته خبرگزاری فرانسه، گارور گفت: «روس‌ها برای تفاهمنامه‌ای که برای امنیت پرواز داشتیم، ائتلاف را در جریان قرار دادند.»

وی افزود: «آن‌ها به ما اطلاع دادند که دارند می‌آیند و ما هم امنیت بمب‌افکن‌هایی را که از آن مسیر به سمت اهدافشان می‌رفتند و بازمی‌گشتند را تضمین کردیم.»

پایگاه ایران خیلی سریع برای استقرار بمب‌افکن‌ها آماده شد

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقامات آمریکایی می‌گویند پایگاه هوایی همدان خیلی سریع، شاید ظرف یک شب، برای استقرار بمب‌افکن‌های روس مستقر شده است. 

یک مقام نظامی آمریکایی گفته است که روس‌ها چهار فروند بمب افکن Tu-22 «بک فایر» را به همراه یک هواپیمای ترابری حامل مهمات مورد نیاز بمب‌افکن‌ها، به ایران اعزام کرده‌اند. این اقدام تنها چند ساعت پیش از عملیات انجام شده است. 


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : واکنش واشنگتن به پرواز جنگنده‌های روسی از ایران

واکنش واشنگتن به پرواز جنگنده‌های روسی از ایران