دوشنبه 04 تیر 1397 07:03:33

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 40986

تاریخ انتشار : 17/05/1395 - 08:54

پدر خبرنگار شهید «سپهدار ساجدی»:

خبرنگاران در فعالیت‌های خود راه شهدای خبرنگار را ادامه دهند

پدر خبرنگار شهید سپهدار ساجدی اظهار کرد: خبرنگاران درفعالیتهای کاری خود شیوه و راه شهدای خبرنگار را ادامه دهند و واقعیات جامعه را انتقال دهند.

خبرنگاران در فعالیت‌های خود راه شهدای خبرنگار را ادامه دهند

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از  بلاغ، «محمدرضا ساجدی » پدر 82 ساله شهید سپهدار ساجدی که هنوز در روستای محروم رئیس‌کلا زندگی می‌کند، در روز خبرنگار در دیدار جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه دو شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی اظهار کرد: به دلیل نبود امکانات درمانی در روستا، 6 فرزند از 10 فرزندم را به علت بیماری از دست دادم. 
 


وی افزود: سپهدار به همراه تنها برادر و دو خواهرش برایم باقی مانده بودند که بسیار هم برای من و همسرم عزیز و ارزشمند بودند. 

ساجدی به خصوصیات اخلاقی فرزندش اشاره و تصریح کرد: سپهدار آنقدر اخلاق حسنه‌ای داشت که همیشه در میان دوستان و آشنایان به فرد با اخلاق و متدین معروف بود، سپهدار هیچ‌گاه لب به غیبت باز نمی‌کرد و همیشه دیگران را از انجام این عمل پرهیز می‌داد. 

پدر این خبرنگار شهید گفت: در مدت زندگی و فعالیت کاریش بسیار پیگیر امور و مسائل بود به طوری که از وی به عنوان خبرنگار دقیق یاد می‌کردند و قلمش را به واسطه نگارش گزارش‌ها و اخبار تاثیرگذار می‌دانستند. 

وی با تحسین دقت و تاثیرگذاری فعالیت فرزندش در کار خبرنگاری از فعالان این عرصه خواست تا در فعالیت‌های کاری خود شیوه و راه شهدای خبرنگار را ادامه دهند و واقعیات جامعه را انتقال دهند.

«جیران ساجدی» مادر شهید ساجدی نیز از خاطرات جبهه  و دلتنگی‌هایش و از خبر شهادت سپهدار گفت و برای جوانان ایران اسلامی آرزوی موفقیت و سلامتی کرد.

 


در پایان مادر شهید ساجدی با خوشحالی خبر ازدواج «آسیه» تنها یادگار شهید ساجدی در ماه گذشته را داد.
 


شهید سپهدار ساجدی در سال 1347 در روستای رییس‌کلا منطقه لفور سوادکوه دیده به جهان گشود و پس از اتمام تحصیلات دوران ابتدایی، راهنمایی و متوسطه در منطقه سوادکوه مازندران، در رشته تاریخ دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل شد.

وی پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی از دانشگاه تهران، در سال ‎ 1371و پس از موفقیت در آزمون استخدامی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در این سازمان مشغول به کار شد. 

شهید ساجدی حدود سه سال در گروه بولتن خبر ایرنا، مشغول به خدمت بود و پس از آن، به عنوان مسئول دفتر ایرنا در آستارا و گیلان انجام وظیفه کرد. 

این شهید خبرنگار پس از مدتی به عنوان مسئول دفتر ایرنا در شهرستان دماوند منصوب و به خدمت مشغول شد. 

در دفتر دماوند، ساجدی اهتمام ویژه‌ای به پوشش و انعکاس مشکلات مردم محروم این دیار داشت و گزارش‌های خبری و تحقیقی مفصلی از آنان مخابره کرد. 

وی در چهار ماهه نخست سال ‎1382 از سوی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خبرنگار و کارشناس امور خبری ایرنا در دفتر ریاض عربستان سعودی مشغول فعالیت شد. 

شهید سپهدار ساجدی با یک فروند هواپیمای سی 130 ارتش به همراه خبرنگاران، گزارشگران و تصویربرداران تعدادی از رسانه‌های جمعی عازم محل برگزاری مانور آبی خاکی نیروی دریایی ارتش در منطقه چابهار بودند که هواپیمای حامل آنان در روز سه شنبه 15 آذر سال 84 ساعت 13:45 در شهرک مسکونی توحید نیروی هوایی، در جنوب غربی تهران سقوط کرد و تمامی ‎ سرنشین آن به شهادت رسیدند.

 

نویسنده : حسین قاسمی خانقاهی

دیدگاه شما در مورد : خبرنگاران در فعالیت‌های خود راه شهدای خبرنگار را ادامه دهند

خبرنگاران در فعالیت‌های خود راه شهدای خبرنگار را ادامه دهند

  • پربازدیدترین ها