جمعه 24 آذر 1396 11:41:20

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 40965

تاریخ انتشار : 16/05/1395 - 09:15

بعد از دیدار با «انور عشقی»

وزیر اسبق اسرائیل: صلح با عربستان زودتر از آنچه تصور می‌کنید اتفاق می‌افتد

یک وزیر سابق اسرائیل که جزء ملاقات‌کنندگان با هیئت عربستانی سفرکننده به تل‌آویو بوده گفت که صلح با عربستان سعودی به زودی اتفاق خواهد افتاد.

وزیر اسبق اسرائیل: صلح با عربستان زودتر از آنچه تصور می‌کنید اتفاق می‌افتد

به گزارش سوادکوه آنلاین، یک رسانه صهیونیستی، بامداد شنبه از قول یک وزیر سابق این رژیم صلح میان تل‌آویو و عربستان سعودی را قریب‌الوقوع دانسته است. 

طبق گزارش روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، «مایکل ملکویر»، وزیر سابق اسرائیل در 'امور اجتماعی و جوامع دور از وطن' و معاون اسبق وزیر خارجه این رژیم گفته که اسرائیلی‌ها «زودتر از آنچه در خیال می‌گنجد» می‌توانند به عربستان سفر کرده و از این کشور دیدن کنند. 

«ملکویر»، یکی از نفراتی است که اخیراً با یک هیئت از عربستان سعودی به ریاست «انور عشقی»، ژنرال بازنشسته عربستانی در تل‌آویو دیدار کرد.  

وی که روز سه‌شنبه در یک کنفرانس تلفنی به میزبانی «مرکز پژوهش‌های و ارتباطات اسرائیل و انگلیس» شرکت داشت گفت روزی که اسرائیلی‌ها بتوانند به عربستان سفر کنند جزء گزینه‌های محتمل است و «با کمک خداوند، خیلی زود اتفاق خواهد افتاد.»

اظهارات این مقام اسبق رژیم صهیونیستی، جدیدترین مورد از شواهد موجود در تأیید روابط پشت پرده و آشکار مقام‌های رژیم صهیونیستی و عربستان است.

«انور عشقی» در سفری که روز دوم مردادماه به تل‌آویو داشت با «دور گلد» و «ژنرال یوآو مردوخای»، از مقام‌های ارشد وزارت خارجه سرائیل دیدار کرده بود.  

کارشناسان در ماه‌های گذشته این احتمال را مطرح کرده‌اند که عربستان سعودی در راستای تقابل و دشمنی با ایران به دنبال عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل باشد.

«ملکویر» که قبلا عضو پارلمان اسرائیل هم بوده، گفته که دیدار اخیر او با عربستانی‌ها روی مسائل مذهبی و موضوعاتی مربوط به دیپلماسی میان دو طرف مربوط بوده است.  

وی همچنین اضافه کرد با آنکه دیدار مقام‌های عربستان و اسرائیل در ماه گذشته با محکومیت ایران و حزب‌الله روبرو شد، جهان عرب، «نه آن را محکوم کرد و نه از آن حمایت کرد.»


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : وزیر اسبق اسرائیل: صلح با عربستان زودتر از آنچه تصور می‌کنید اتفاق می‌افتد

وزیر اسبق اسرائیل: صلح با عربستان زودتر از آنچه تصور می‌کنید اتفاق می‌افتد