سه شنبه 29 خرداد 1397 17:16:42

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 40936

تاریخ انتشار : 15/05/1395 - 09:12

جزئیات کشته‌شدن ابودعاء الانصاری در مصر

ارتش مصر طی عملیاتی منحصر به فرد در استان سینا موفق شد سرکرده گروه انصار بیت‌المقدس و ۴۵ فرد مسلح دیگر را به هلاکت برساند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از الیوم السابع، محمد سمیر سخنگوی نظامی ارتش مصر گفت که نیروهای مسلح این کشور موفق شدند با انجام یک عملیات نظامی موفقیت‌آمیز، عناصر تروریستی را در عریش هدف قرار دهند.

وی افزود: در این عملیات، ابودعاء الانصاری سرکرده گروه تروریستی انصار  بیت‌المقدس، شاخه داعش در سینا، به هلاکت رسید و تعدادی انبار سلاح و مهمات منهدم شد.

این سرکرده داعش بر اثر حملات هوایی که نزدیک شهر عریش رخ داد کشته شد. 
 

سمیر گفت که در این عملیات که در آن مناطقی از جنوب و جنوب غرب عریش هدف قرار داده شد، علاوه بر سرکرده انصار بیت‌المقدس، شماری از برجسته ترین دستیاران وی و بیش از 45 تکفیری دیگر به هلاکت رسیدند.

شاخه داعش در سینا تا کنون به این خبر واکنشی نشان نداده است. 
 

استان سینا محل فعالیت چند گروه تروریستی از جمله انصار بیت المقدس است که در نوامبر سال 2014 پس از بیعت با گروه تروریستی داعش به ولایت سینا تغییر نام داد.

انصار بیت المقدس خطرناک ترین گروه تروریستی در شبه جزیره سینا به شمار می رود و از چند ماه پیش نام خود را به ولایت سینا تغییر داده و با گروه تروریستی داعش بیعت کرده است.

پایگاه‌های نظامی، پلیسی و نیروهای امنیتی مصر در سینا نیز طی چند ماه اخیر هدف حملاتی در شبه‌جزیره سینا قرار گرفته‌اند که طی آن ده‌ها نفر از نیروهای ارتش و پلیس کشته شدند و گروه‌های افراطی مسئولیت این حمله را به‌عهده گرفتند.

ارتش مصر از چندی قبل با مشارکت پلیس، حملات امنیتی برای هدف قرار دادن صدها فرد مسلح در شمال سینا را آغاز کرده است.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : جزئیات کشته‌شدن ابودعاء الانصاری در مصر

جزئیات کشته‌شدن ابودعاء الانصاری در مصر

  • پربازدیدترین ها