جمعه 01 تیر 1397 06:20:10

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 40830

تاریخ انتشار : 07/05/1395 - 11:35

وقتی تخلف فرزند با انتشار فیش حقوقی پدر مخفی می‌ماند

دستگاه‌های نظارتی چرا شجاعانه اعمال قانون نمی‌کنند؟!

مدیری که با انتشار فیش حقوقی سعی دارد به نوعی از اقدامات دولت حمایت کند،غافل از اینکه فرزند این مدیر استان شمالی در پروژه زمین خواری فعال است.

دستگاه‌های نظارتی چرا شجاعانه اعمال قانون نمی‌کنند؟!

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از  بلاغ، زمانی که رسانه‌ها  اقدام به انتشار فیش‌های کثیف حقوقی تعدادی از مسئولان بانک‌ها و بیمه‌ها کردند، اظهارات ضد و نقیضی در این باره مطرح می‌شد.

برخی از افرادی که فکر می‎کردند دولت از بابت این فیش‌های کثیف تحت فشار است، به اذعان خودشان اقدام به انتشار فیش‌های حقوقی خویش کردند.

در سطح استان‌ها هم این موضوع به صورت جسته گریخته مطرح شده بود، و برخی از مسئولان استانی نیز از طریق کانال‌های تلگرامی و یا سایت‌های منتسب به ارگان خویش، اقدام به انتشار فیش‌های حقوقی خود کردند.

در یکی از استان‌های شمالی یکی از مدیران اقدام به انتشار فیش حقوقی خود کرد و رقم حدود چهار میلیون تومانی دریافتی خویش را در سطح وسیعی در کانال‌های تلگرامی در معرض دید و نظر دیگران قرار داد.

تا اینجای قصه، عالی است،مسئول پاکدست استانی دارای سمت مهم، که کارمندان زیادی زیر دستش فعالیت می‎کنند و با اقدامات شبانه روزی که برای مجموعه انجام می‌دهد، متوجه می‌شوند که مدیرشان تنها چهار میلیون تومان حقوق می‎گیرد.

اما قسمت تلخ قصه اینجاست که فرزند این مدیر با همدستی یکی دیگر از مسئولان استانی در پروژه زمین‌خواری فعالیت داشته و در این ارتباط، چندین بار هم دستگیر شده‌اند.

این موضوع از نگاه رسانه‌ها و کانال‌های تلگرامی دور ماند و تاکنون هم تنها به صورت محاوره‌ای مطرح است.

امید است که مسئولان و متولیان امور دولت همانطور که صادقانه درباره فیش حقوقی خود، که کمتر فردی  رقم آن را باور می‌کند که مدیر یک مجموعه پر سر وصدا ماهی چهارمیلیون تومان دریافتی داشته باشد، درباره تخلفات فرزندان خویش حداقل درباره بحث زمین‌خواری و اقداماتی از این دست، حساسیت‌های لازم را از خود نشان دهند و مانع سوءاستفاده رانت‌جویانه فرزندان و یا اقوام و اطرافیان خود شوند. انشاءالله


با انشاءالله و ماشاءالله، کم‌کاری نظارتی‌ها توجیه نمی‌شود

اما، سلامت نظام اداری و دولتی را نمی‌توان به انشاءالله و ماشاءالله موکول کرد و دستگاه‌های عریض و طویل نظارتی باید به وظائف خطیر خود شجاعانه عمل کنند و رودرواسی‌ها را کنار بگذارند و صرفنظر از فاعل خطا، که می‌تواند هر کسی باشد، به مبارزه با مجرم و امحاء زمینه‌های بروز جرم بپردازند. اساساً، فلسفه وجودی این دستگاه‌ها و نهادها نیز در همین راستاست و کوتاهی آنها در این ارتباط نابخشودنی و قابل پیگرد باید باشد.

البته ما بنا را بر صداقت می‌گذاریم و احتمالاً جناب مدیر  فوق‌الاشاره انشاءالله از ابتداء در جریان اینگونه تخلفات نبود و بعد از دستگیری به رسم کمک پدر و فرزندی اقدام به ارائه وثیقه و آزاد سازی فرزند خویش اقدام کرد.دیدگاه شما در مورد : دستگاه‌های نظارتی چرا شجاعانه اعمال قانون نمی‌کنند؟!

دستگاه‌های نظارتی چرا شجاعانه اعمال قانون نمی‌کنند؟!

  • پربازدیدترین ها