یکشنبه 26 آذر 1396 13:39:45

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 40813

تاریخ انتشار : 07/05/1395 - 08:55

پایان ساخت دومین پایگاه آمریکا در شمال سوریه +عکس

منابع آگاه نظامی در کردستان سوریه می‌گویند آمریکا ساخت دومین پایگاه نظامی در شمال سوریه را به پایان رسانده است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، منابع آگاه نظامی در منطقه کردستان سوریه اعلام کردند که نیروهای آمریکایی کار ساخت پایگاه هوایی نظامی در شمال سوریه را تقریبا به پایان رسانده است.

به نوشته وبگاه کُردی «باس نیوز» این منابع که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند: «کارشناسان آمریکایی اکنون در فاز نهایی ساخت پایگاه هوایی در روستای صابت (واقع در 35 کلیومتری جنوب کوبانی) هستند.»

بر اساس گفته‌های این منبع آگاه، پایگاه آمریکا که در کارخانه سیمان شرکت فرانسوی «لافارژ» ساخته شده دارای یک باند فرود و مکانی برای حمایت‌های لوجستیکی است. 

پایگاه‌های آمریکا در منطقه کردستان سوریه که اکنون تعدادشان به 2 رسیده است، حضور نیروهای آمریکا روی زمین را تقویت می‌کند.

وبگاه «تراسرور» که تصاویر تخصصی هوایی و ماهواره‌ای از مناطق مختلف زمین ارائه می‌کند، این تصویر را از پایگاه آمریکایی‌ها منتشر کرد.

این خبر بعد از آن منتشر می‌شود که پیش از این در گزارش دیگری از همکاری آمریکا و نیروهای کُرد برای ساخت پایگاه هوایی 10 هکتاری در حصکه و جنوب شهر «الرمیلان» خبر دادند.

پایان ساخت دومین پایگاه آمریکا در شمال سوریه +عکس
اواخر ماه نوامبر بود که گزارش‌هایی مبنی بر پرواز دو بالگرد آمریکایی بر فراز الرمیلان و فرود 8 متخصص آمریکایی در فرودگاه این شهر، منتشر شد.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : پایان ساخت دومین پایگاه آمریکا در شمال سوریه +عکس

پایان ساخت دومین پایگاه آمریکا در شمال سوریه +عکس