دوشنبه 04 تیر 1397 10:21:31

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 40740

تاریخ انتشار : 04/05/1395 - 08:33

تهدید ترامپ به خروج آمریکا از سازمان تجارت جهانی

«دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز یکشنبه ( به وقت محلی) گفت که در صورت مخالفت سازمان تجارت جهانی (WTO) با طرح او برای بازنگری تعرفه های گمرکی، وی رای به خروج آمریکا از این سازمان خواهد داد.

تهدید ترامپ به خروج آمریکا از سازمان تجارت جهانی

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از تارنمای نشریه هیل آمریکا، ترامپ در گفت وگو با شبکه خبری «ان.بی.سی» در تشریح یکی از طرح های پیشنهادی خود گفت که آن دسته از شرکت های آمریکایی که فعالیت های تولیدی خود را به خارج از مرز های آمریکا منتقل کنند، مشمول مالیات بر واردات تا 30 درصد قیمت کالا خواهند شد.

 
 
وی در پاسخ به مجری برنامه که قوانین سازمان تجارت جهانی را مانعی برای این طرح توصیف کرد، افزود : اصلا مهم نیست. در این رابطه مذاکره می کنیم یا از سازمان تجارت جهانی خارج می شویم. این سازمان و قوانین آن یک فاجعه است.
 
 
ترامپ حتی زمانی که مجری برنامه با اشاره به همه پرسی برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) نسبت به پیامد های این گونه تصمیم های احساسی بر اقتصاد جهانی هشدار داد، از موضع خود عقب نشینی نکرد.
 
 
کارشناسان معتقدند که از جمله پیامد های احتمالی این تصمیم نسنجیده، افزایش قیمت کالاهای وارداتی و انزوای اقتصادی آمریکا خواهد بود.
 

ترامپ هفته گذشته در جریان گردهمایی سراسری حزب جمهوریخواه به عنوان نامزد نهایی این حزب برگزیده شده بود.


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : تهدید ترامپ به خروج آمریکا از سازمان تجارت جهانی

تهدید ترامپ به خروج آمریکا از سازمان تجارت جهانی

  • پربازدیدترین ها