دوشنبه 04 تیر 1397 03:18:46

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 40695

تاریخ انتشار : 02/05/1395 - 09:32

هیلاری کلینتون گزینه معاونتش را انتخاب کرد

هیلاری کلینتون، سیاستمدار حامی برجام و طرفدار تحریم ایران را به عنوان گزینه تصدی سمت معاونتش انتخاب کرد.

هیلاری کلینتون گزینه معاونتش را انتخاب کرد

به گزارش سوادکوه آنلاین، هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، «تیم کین» را به عنوان معاونش انتخاب کرد.

تیم کین سناتور دموکران ایالت ویرجینیا از مدافعان برجسته برجام در کنگره بوده است. وی همچنین از توافق مبادله زندانیان با ایران هم حمایت کرده است.

کین در عین حال معتقد است که واشنگتن باید تحریم هاى یکجانبه علیه ایران را حفظ کند و به برخورد با فعالیت‌هاى منطقه‌اى ایران ادامه دهد.

او در ماه اوت سال ٢٠١٥، گفت در نبود برجام برنامه هسته‌اى ایران به رشد خود ادامه مى‌داد، اما توافق توانست اوضاع را تغییر دهد.

 کین با بیان اینکه واشنگتن مى تواند در صورت لزوم علیه ایران دست به اقدام نظامى بزند، گفت با این حال به نفع آمریکا و جهان است که مسائل به صورت دیپلماتیک حل شوند.

کین به همراه سناتور کریس مورفى طرحى را به سنا ارائه کرده اند که هدف از آن تمدید قانون تحریم هاى یکجانبه علیه ایران دستکم تا زمان "روز انتقال" برجام، یعنى حداقل ٨ سال دیگر است. قانون تحریم هاى یکجانبه واشنگتن علیه تهران پایان سال جارى منقضى مى شود.

در آمریکا رسم است که نامزدهاى ریاست جمهورى از آغاز فصل رقابت‌هاى بین‌حزبى، گزینه خود براى معاونت رییس جمهور را معرفى مى کنند. به این فرد زوج انتخاباتى گفته مى شود.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : هیلاری کلینتون گزینه معاونتش را انتخاب کرد

هیلاری کلینتون گزینه معاونتش را انتخاب کرد

  • پربازدیدترین ها