جمعه 07 اردیبهشت 1397 05:01:29

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 40681

تاریخ انتشار : 29/04/1395 - 22:57

به مناسبت سالروز آغاز به کار شورای نگهبان انجام شد

دیدار اعضای ستاد دفتر نظارت بر انتخابات با ائمه جمعه سوادکوه+تصاویر

به مناسبت سالروز آغاز به کار شورای نگهبان اعضای ستاد دفتر نظارت بر انتخابات سوادکوه با ائمه جمعه این شهرستان دیدار کردند.

دیدار اعضای ستاد دفتر نظارت بر انتخابات با ائمه جمعه سوادکوه+تصاویر

به گزارش سوادکوه آنلاین، به مناسبت سالروز آغاز به کار شورای نگهبان اعضای ستاد دفتر نظارت  بر انتخابات سوادکوه با ائمه جمعه  این شهرستان دیدار کردند.

در این دیدار حجت الاسلام محمدزمان رضایی، امام جمعه زیراب اظهار کرد: تاکنون بیش از ۳۰ انتخابات مهم و سراسری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزار شده که نشان از اهمیت نظام به رای و نظر مردم است.

وی میزان مشارکت مردم در عرصه های مختلف نظام را گسترده و باشکوه خواند و افزود: این حضور حداکثری علاقه ملت ایران به ولایت و نظام را نشان می دهد.

امام جمعه زیراب خواستار فراهم کردن عرصه برای حضور مردم در انتخابات شد و گفت: اعتماد ملت به برگزارکنندگان انتخابات موجب حضور حداکثری آنها در این عرصه می شود.

رضایی تصریح کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران توسط معتمدان مردم برگزار می شود لذا مردم با اعتماد کامل به این افراد در انتخابات شرکت می کنند.

وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات سالم باعث حفظ آبروی نظام می شود، اظهار کرد: خوشبختانه شهرستان سوادکوه در برگزاری انتخابات ادوار مختلف، موفق و سربلند بوده است.

حجت الاسلام احمد قربانی، امام جمعه پل‌سفید نیز در دیدار مذکور با تبریک سالروز تاسیس شورای نگهبان اظهار کرد: تلاش‌های شبانه‌روزی عوامل نظارت بر انتخابات شهرستان سوادکوه جای قدردانی دارد.

وی نقش شورای نگهبان در برگزاری انتخابات را موثر و بی‌بدیل خواند و تاکید کرد: شورای نگهبان همواره با چشمان تیزبین خود نظام جمهوری اسلامی را در مسیر تعالی و شکوفایی یاری کرده است.
امام جمعه پل‌سفید  با اشاره به جایگاه مقام معظم رهبری و رهنمود‌های ایشان در اداره کشور، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری، رهبر تمام طیف‌ها و گروه‌ها هستند و همه باید ازایشان تبعیت کرده و رهنمودهای رهبری را در رأس امور خود قرار دهند.

علی خلیل نژاد سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان سوادکوه در این دیدارها با بیان اینکه مقام معظم رهبری، نظر شورای نگهبان را فصل الخطاب بیان کردند، تصریح کرد: شورای نگهبان چشم بینا و تیزبین صیانت از جمهوریت و اسلامیت نظام است و در این سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به وظیفه خطیر خود به شایستگی عمل کرد و بر طبق اصل 93 قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی بدون شورای نگهبان اعتبار قانونی ندارد.

وی به هجمه‌های مختلف داخلی و خارجی به شورای نگهبان اشاره کرد و نقش نظارتی این شورا در این هجمه‌ها به صورت وسیع‌تر مورد هجوم قرار می‌گیرد، خاطر‌نشان کرد: تببین ضرورت، جایگاه و فلسفه وجودی شورای نگهبان به عنوان مهمترین اقدام در دفاع از شورای نگهبان است.

خلیل‌نژاد، نظارت‌ بر انتخابات‌ خبرگان‌، نظارت‌ بر انتخابات‌ ریاست‌ جمهوری‌، نظارت‌ بر همه‌پرسی‌ و مراجعه‌ به‌ آراء عمومی‌ و نظارت‌ بر انتخابات‌ مجلس‌ را ازجمله وظایف‌ حساس‌ شورای نگهبان‌ توصیف کرد و گفت: موضوع نظارت، محور شبهات و هجمه‌هایی است که علیه شورای نگهبان مطرح می شود که نظارت بر انتخابات با هدف تضمین سلامت آن انجام می‌شود.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان سوادکوه با بیان اینکه هیچ نظام انتخاباتی در دنیا وجود ندارد که فاقد مکانیسم نظارتی و یا «مدیریت تضمین سلامت انتخابات» در کنار مکانیسم اجرایی یعنی «مدیریت اجرایی انتخابات» باشد، افزود: طبق اصل 99 قانون اساسی، نظارت شورای نگهبان بر انتخابات، نظارتی عام، استصوابی و در همه‌ی مراحل است.

وی تاکید کرد: پيش‌گيری از رقابت ناسالم ميان داوطلبان، جلوگيري از تخلفات و خطا‌هاي برگزاركنندگان انتخابات و صيانت از آراي مردم فلسفه نهاد نظارت بر انتخابات است.

گفتنی است اعضای ستاد دفتر نظارت بر انتخابات سوادکوه با خانواده شهید سیدروح اله عمادی، شهید مدافع حرم شهرستان سوادکوه نیز دیدار کردند.
دیدگاه شما در مورد : دیدار اعضای ستاد دفتر نظارت بر انتخابات با ائمه جمعه سوادکوه+تصاویر

دیدار اعضای ستاد دفتر نظارت بر انتخابات با ائمه جمعه سوادکوه+تصاویر

  • پربازدیدترین ها