سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 19:08:58

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 40674

تاریخ انتشار : 27/04/1395 - 23:45

فرماندار سوادکوه:

گردشگری از مهمترین راهکارهای توسعه سوادکوه است/150 پروژه نیمه تمام در سوادکوه وجود دارد

فرماندار سوادکوه در جلسه شورای اداری اظهار کرد: گردشگری از مهمترین راهکارهای توسعه سوادکوه است/150 پروژه نیمه تمام در سوادکوه وجود دارد.

گردشگری از مهمترین راهکارهای توسعه سوادکوه است/150 پروژه نیمه تمام در سوادکوه وجود دارد

به گزارش سوادکوه آنلاین، عبدالجواد توحیدی‌مقدم به حضور 2 نماینده سوادکوه در 2 کمیسیون کلیدی مجلس شورای اسلامی اشاره و اظهار کرد: موضوعات کمیسیون انرژی و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از نیازمندی‌های توسعه سوادکوه است.

وی خاطر نشان کرد: کشور از بن بست گذشته خارج شد و با تدبیر رهبری و مدیریت دولت، شاهد عقلانیت و دیپلماسی بین المللی و داخلی هستیم، حضور مردم سوادکوه  در انتخابات، بیشتر از میانگین کشوری بود و حضور گسترده آنان در انتخابات و راهپیمایی‌ها مسئوليت ما را دو چندان می کند.

فرماندار سوادکوه به وجود توانمندی‌های مختلف در سوادکوه اشاره و تصریح کرد: گردشگری از مهمترین راهکارهای توسعه سوادکوه است، حضور 12 میلیون مسافر در محور سوادکوه و لزوم تلاش برای ماندگاری آنان در شهرستان در دستور کار ما قرار دارد.

توحیدی‌مقدم با اشاره به تصویب 35 میلیارد تومان بودجه سوادکوه در سال گذشته اظهار کرد: 9 میلیارد تومان از بودجه سال گذشته تخصیص یافت که معادل 36 درصد برای 32 دستگاه است.

وی به برخی از مشکلات سوادکوه  اشاره وخاطر نشان کرد: تکمیل محور سوادکوه، توسعه البرز مرکزی و معادن زغال‌سنگ، احیای شرکت‌های شهرک صنعتی، گازرسانی به دهستان‌های سوادکوه، احداث تصفیه‌خانه آب دراسله، تکمیل بیمارستان شهدای زیراب و به‌سازی آن در دستور کار ما قرار دارد.

رئیس شورای اداری سوادکوه افزود: 150 پروژه نیمه تمام در سوادکوه وجود دارد و ارتقای جایگاه شهرستان سوادکوه در سهم‌بری از اعتبارات مختلف از اولویت‌های دیگر ما است.

توحیدی‌مقدم با اشاره به  بودجه سوادکوه گفت:  میانگین بودجه استانی برای سوادکوه 9 و نیم است و تلاش می‌کنیم تا به 12 درصد برسانیم.

وی سپس به آمار نفوس و مسکن شهرستان سوادکوه  اشاره واظهار کرد: جمعیت سوادکوه در سرشماری نفوس و مسکن حدود 50 هزار نفر است ولی تا حدود 9 ماه از سال را تا 150 هزار نفر در سوادکوه حضور دارند و آمار بودجه‌ای آنان در سایر شهرستان‌ها است ولی ارائه خدمات توسط شهرستان سوادکوه انجام می‌شود و در حال حاضر آلاشت در سرشماری حدود هزار نفر جمعیت دارد ولی هم‌اکنون دارای 10 هزار نفر جمعیت و دراسله که حدود 40 خانوار دارد هم‌اکنون 300 خانوار دارد.

فرماندار سوادکوه افزود: کسانی که 6 ماه به اضافه یک روز را در شهرستان ساکن هستند در سر‌شماری مهر‌ماه امسال از شهرستان سوادکوه ثبت‌نام کنند.

 توحیدی‌مقدم در پایان تصریح کرد: میانگین بیکاری سوادکوه 14 درصد، میزان با‌سوادی 85 درصد و میزان طلاق از هر 4.8 نفر یک طلاق به هر 5.3 نفر یک طلاق کاهش یافته است.

 دیدگاه شما در مورد : گردشگری از مهمترین راهکارهای توسعه سوادکوه است/150 پروژه نیمه تمام در سوادکوه وجود دارد

گردشگری از مهمترین راهکارهای توسعه سوادکوه است/150 پروژه نیمه تمام در سوادکوه وجود دارد

  • پربازدیدترین ها