دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 02:40:04

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 40660

تاریخ انتشار : 23/04/1395 - 13:12

شرایط یک زن برای ریاست جمهوری روسیه

سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد مانعی برای تصدی پست ریاست جمهوری روسیه به وسیله یک زن وجود ندارد.

شرایط یک زن برای ریاست جمهوری روسیه

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از پایگاه خبری العالم، دیمیتری پسکوف، --سخنگوی کاخ کرملین -- اعلام کرد مانعی برای تصدی پست ریاست جمهوری روسیه به وسیله یک زن وجود ندارد.

 
بر این اساس، پسکوف در جواب سؤال خبرنگاران در این زمینه گفت: "خصوصیات کاندیداها باید قبل از هر چیز با قوانین جاری مطابقت داشته باشد وگرنه قانون اساسی روسیه محدودیتی از نظر جنسیت برای تصدی این مقام قرار نداده است".
 
وی خاطرنشان کرد در زمان حاضر زنان زیادی در مناصب رسمی بلندپایه ای در دولت فدرال، وزارت خانه ها و نهادهای مختلف و نیز مجلس دوما و فدرال مشغول کارند.
 
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز قبلا به این سؤال به وضوح و به طور مفصل پاسخ داده بود. سؤال به وسیله یک دختر کلاس اول دبستان مطرح شد که از پوتین پرسید: "آیا زنان هم می توانند رئیس جمهوری روسیه شوند؟ چون پدرم می گوید که فقط پوتین می تواند جلو آمریکا بایستد".
 
پوتین هم در پاسخ گفته بود: "نباید فقط به ایستادن در برابر آمریکا فکر کنیم بلکه حل مسایل و مشکلات داخلی از جمله بهداشت عمومی، آموزش و رشد و تحول اقتصادی نیز مهم است و یک زن هم می تواند در صورت رسیدن به ریاست جمهوری این مشکلات را حل کند".


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : شرایط یک زن برای ریاست جمهوری روسیه

شرایط یک زن برای ریاست جمهوری روسیه

  • پربازدیدترین ها