یکشنبه 03 تیر 1397 11:56:00

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 40633

تاریخ انتشار : 22/04/1395 - 12:17

العامری: عراق نه جای داعش است و نه آمریکا

دبیرکل سازمان «بدر» عراق اظهارات وزیر دفاع آمریکا درخصوص اعزام ۵۶۰ سرباز آمریکایی برای مشارکت در عملیات موصل را رد و تأکید کرد: عراقی جایی برای داعش یا آمریکایی‌ها نیست.

العامری: عراق نه جای داعش است و نه آمریکا

به گزارش سوادکوه آنلاین، «هادی العامری» دبیرکل سازمان «بدر» عراق و از فرماندهان ارشد تشکیلات بسیج مردمی (الحشد الشعبی)، روز دوشنبه به اظهارات «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا درخصوص اعزام 560 سرباز آمریکایی برای مشارکت در نبرد آزادسازی شهر موصل از اشغال داعش، واکنش نشان داد. 
 

 
هادی العامری در بیانیه‌ای گفت: «ما اظهارات وزیر دفاع آمریکا درخصوص اعزام 560 سرباز آمریکایی برای مشارکت در عملیات آزادسازی موصل را رد می‌کنیم.» 
 
وی افزود «همگان باید بدانند که عراقی‌ها می‌توانند کشورشان را آزاد کنند؛ همانگونه که بیجی، الفلوجه و القیاره را آزاد کردیم، موصل را نیز آزاد خواهیم کرد.» 
 
دبیرکل سازمان بدر عراق تأکید کرد «ما حضور زمینی نیروهای آمریکایی را قاطعانه رد کردیم؛ چون ملت عراق جایگزینی داعش با آمریکایی‌ها را رد می‌کند.. تصمیم ما این است: عراق جای داعش یا آمریکایی‌ها نیست.» 
 
براین اساس، اشتون کار‌تر، وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه در جریان سفر اعلام نشده خود به عراق گفت: برای کمک به بازسازی پایگاه هوایی القیاره، که اخیرا به تصرف ارتش عراق در آمده و تجهیز آن به عنوان یکی از مراکز مهم عملیات بازپس گیری شهر موصل، آمریکا 560 نفر از نیروهای خود را به این منطقه اعزام خواهد کرد. 
 
وزیر دفاع آمریکا در بیانیه خود گفت: «این نیروهای اضافی به عملیات موصل قابلیت‌های ویژه‌ای خواهند افزود و در مقاطع حساس نبرد به نیروهای ارتش عراق کمک‌های مهمی خواهند کرد.» 
 
در همین حال، ژنرال «مک فارلند» فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق نیز در یک کنفرانس خبری اعلام کرد، انتقال نیروهای جدید به زودی صورت خواهد گرفت و دستور نقل و انتقال آن‌ها صادر شده است. 


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : العامری: عراق نه جای داعش است و نه آمریکا

العامری: عراق نه جای داعش است و نه آمریکا

  • پربازدیدترین ها