جمعه 31 فروردین 1397 13:31:31

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 40594

تاریخ انتشار : 21/04/1395 - 07:13

حدیث روز:

کسانی که پاداش پنجاه صدیق را به آنان می‌دهند

زمانی بر مردم خواهد آمد که جز از راه کشتار و گردنکشی به حکومت نمی‌رسند و جز از طریق غصب و بخل بی نیاز نمی‌شوند و جز از در اثر خارج شدن از دین و پیروی از هوسها محبت را به دست نمی‌آورند.

سوادکوه آنلاین- امام جعفر صادق علیه‌السلام: رسول خدا صلی الله علیه و اله فرمودند: زمانی بر مردم خواهد آمد که جز از راه کشتار و گردنکشی به حکومت نمی‌رسند و جز از طریق غصب و بخل بی نیاز نمی‌شوند، و جز از در اثر خارج شدن از دین و پیروی از هوسها محبت را به دست نمی‌آورند.
پس هر که آن دوران را درک کند و با اینکه توانایی بر بی نیاز ساختن خود دارد تنگدستی را تحمل کند، با اینکه قدرت بر جلب محبت دیگران دارد بر دشمنی آنان شکیبا باشد، و با اینکه می‌تواند به عزت دست یابد خواری را تحمل کند، خداوند پاداش پنجاه تن از کسانی که من را تصدیق کرده‌اند را به او خواهد داد.


متن حدیث: 

عن أبي عبدالله علیه السلام قال: قال رسول الله صلی الله علیه و اله: سيأتي على الناس زمان لا ينال الملك فيه إلا بالقتل والتجبر، ولا الغنى إلا بالغصب والبخل، ولا المحبة إلا باستخراج الدين واتباع الهوى، فمن أدرك ذلك الزمان فصبر على الفقر وهو يقدر على الغنى، و صبر على البغضة وهو يقدر على المحبة، وصبر على الذل و هو يقدر على العز آتاه الله ثواب خمسين صديقا ممن صدق بي.

 

«اصول کافی، جلد2، صفحه91 - بحارالانوار، جلد71، صفحه75»


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : کسانی که پاداش پنجاه صدیق را به آنان می‌دهند

کسانی که پاداش پنجاه صدیق را به آنان می‌دهند

  • پربازدیدترین ها