جمعه 07 اردیبهشت 1397 11:16:08

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 40592

تاریخ انتشار : 20/04/1395 - 22:04

به همت کتابخانه شهید کمیل ایمانی زیراب برگزار شد

سالگرد شهادت سردار کمیل ایمانی در سوادکوه+تصاویر

بیست و هشتمین سالگرد عروج ملکوتی، سردار شهید کمیل ایمانی در سوادکوه برگزار شد.

سالگرد شهادت سردار کمیل ایمانی در سوادکوه+تصاویر

به گزارش سوادکوه آنلاین، به همت کتابخانه شهید ایمانی زیراب، بیست و هشتمین سالگرد عروج ملکوتی سردار شهید کمیل ایمانی، فرمانده گردان تخریب لشکر ۲۵ کربلا با حضور خانواده شهید ایمانی، جمعی از مسئولان شهرستان سوادکوه و چند تن از همرزمانش در آستان امامزاده عبدالحق (ع) و جوار مزار آن شهید بزرگوار در زیراب برگزار شد.

تولد سردار کمیل ایمانی در 20 تیر سال 45 و شهادتش در 19 تیر 1367 است و این سردار سوادکوهی 2 هزار و 502 روز سابقه جبهه و جنگ دارد و این در حالی است که تنها 22 سال سن داشت و طول دفاع مقدس هم 2 هزار و 900 روز بوده است.

شهرستان سوادکوه و شهر زیراب با یادمانی از این سردار متین و مودب و مهربان آذین شده است و عطر خوشبوی او در میانه تیر هر سال که سالروز تولد و شهادتش است یادآور جوانانی از این سرزمین است که جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند و زندگی خود را در دفاع مقدس معنا کردند تا مسیر عزت و سرافرازی برای ما روشن و هموار شود.

سردار ایمانی در 28 خرداد 67 در آخرین عملیات تهاجمی ایران به نام بیت المقدس 7 در شلمچه، به هنگام نصب پل ارتباطی بر اثر اصابت ترکش از ناحیه کمر قطع نخاع شد و به دنبال آن با اصابت ترکـش به  قسمتی از قلب به شدت مجـروح گـردید، بلافاصله در بیمارستانی در اهواز بستری شد .

پس از مدتی از اهواز  به بیمارستانی در شیراز انتقال یافت، پس از آن هم به بیمارستان بوعلی ساری منقل گردید و سـرانجام در تاریخ  19 تیر1367  بر اثـر شدت جراحات به درجـه رفیع شـهادت رسید. 

 دیدگاه شما در مورد : سالگرد شهادت سردار کمیل ایمانی در سوادکوه+تصاویر

سالگرد شهادت سردار کمیل ایمانی در سوادکوه+تصاویر

  • پربازدیدترین ها