جمعه 24 آذر 1396 15:31:33

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 40484

تاریخ انتشار : 11/04/1395 - 14:19

مازندرانی‌ها باز هم کمر استکبار را شکستند

حماسه روز قدس دیار علویان در 23756 کیلومتر مربع

مردمان علوی‎تبار مازندران، قهرمانان دیار تبرستان، همچون حماسه بی‎بدیلی که با محوریت لشکر ویژه 25 کربلا در دوران دفاع مقدس خلق کردند، امروز هم با همان روحیه شجاعت، شهامت، مقاومت و مردانگی به خیابان‎ها آمدند تا با تبرهای خود کمر دشمنان این مرز و بوم را بشکنند.

حماسه روز قدس دیار علویان در 23756 کیلومتر مربع

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از  بلاغ، گزارش لحظه‎به‎لحظه از حماسه حضور مردم مازندران در همین صفحه به‌روزرسانی می‌شود.


مردم همیشه در صحنه مازندران، زودتر از زمان معین در میعادگاه‌های آخرین جمعه ماه مبارک رمضان حاضر شدند و شعارهای الله‌اکبر، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود و مرگ بر آمریکا، سر‌می‌دادند و بی‌صبرانه منتظر آغاز راهپیمایی بودند.
 

«ساری»


* هنوز یک‎ساعت تا آغاز راهپیمایی باقی‎مانده که مردم دسته دسته و گروه گروه از نقاط مختلف شهر به سمت میدان شهید قاسمی در حال حرکتند.

* با وجود اینکه هنوز زمان زیادی به شروع راهپیمایی در مرکز استان مانده بسیاری از مردم مشتاق در میدان شهید قاسمی حضور یافته و منتظر اعلام زمان رسمی برای آغاز راهپیمایی هستند.

*راهپیمایی روز قدس در مرکز استان مازندران با شعار الله اکبر مردم انقلابی ساری آغاز شد.

 


*مردم روزه‌دار شهرستان ساری، همزمان با مردم سراسر استان از همان دقایق اولیه آغاز روز جهانی قدس، با حضور در مسیرهای از پیش تعیین شده و با سر دادن شعارهای "مرگ بر اسرائیل"، "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر صهیونیسم" به حمایت از مردم مظلوم فلسطین پرداختند.

*حضور جوانان و نوجوانان در مراسم راهپیمایی امروز با پرچم‌های حزب الله لبنان، فلسطین و جمهوری اسلامی ایران بسیار چشم‌گیر است.

*جمعی از ورزشکاران همراه با اقشار مردم با لباس متحدالشکل در راهپیمایی روز قدس حضور یافتند.

*محمد اکبرزاده استاد علوم سیاسی دانشگاه با اشاره به حضور پرشور و حماسی مردم ساری در این مراسم گفت: حضور باشکوه مردم ایران اسلامی در راهپیمایی بزرگ روز قدس، قدرت ایران اسلامی را بار دیگر به رخ دشمنان نظام و اسلام کشيد.

وی افزود: مردم ایران اسلامی امروز به جهان نشان دادند که ملتی بیدار و همیشه در صحنه و آگاه به شرایط حاکم بر دنیا و منطقه هستند.

* حضور سرلشکر رحیم‎صفوی در جمع راهپیمایان/ وی سخنران امروز ساری است.

 


12:16: مهدی مهدوی در حالی که دست در دست دو فرزند خردسالش در صفوف راهپیمایان حضور دارد، با بیان اینکه من هر سال در راهپیمایی روز قدس شرکت می کنم و این را تکلیفی برای خود می دانم، گفت: امروز دشمنان اسلام در سراسر جهان، خصوصا خاورمیانه همه نیروهای خود را جمع کرده اند و تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا اسلام را نابود کنند، که به یاری خدا و حضور مردم این اتفاق رخ نخواهد داد و آنها این آرزو را به گور خواهند برد.«بابلسر»


* خیل عظیمی از مردم بابلسر در مقابل سپاه این شهرستان با پلاکاردها و پوسترها و همچنین پرچم های ایران آماده شروع راهپیمایی هستند.
 


* راهپیمایی با فریادهای پرخروش الله اکبر الله اکبر مردم شهر ساحلی بابلسر رأس ساعت 10:30 به مقصد مصلای این شهر آغاز شد.
 

«فریدونکنار»


* مردمان شهر سردار سرلشکر شهید حاج حسین بصیر همانند ایام دفاع مقدس که حضوری باشکوه در صحنه داشتند، این بار هم چون سال های گذشته صف به صف و گروه گروه، در مقابل مسجد جامع این شهر جمع شده اند.

* تنها دقایقی دیگر تا زمان آغاز راهپیمائی ۲۲ بهمن در شهرستان فریدونکنار باقیمانده است.

* حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت در فریدونکنار با رژه پیامکی از مردم مومن و روزه‌دار این شهرستان برای حضور حماسی و پرشور در این راهپیمائی دعوت به عمل آوردند.

* مبلغان دینی و روحانیون نیز در مساجد از مردم برای حضور پرشور در این راهپیمائی دعوت به عمل آوردند.

* از روستاهای فریدونکنار نیز خبر می‌رسد مردم به صورت دسته جمعی به وسیله مینی‌بوس که از سوی پایگاه‌های مقاومت تدارک دیده شده به این راهپیمائی می‌آیند.

* تا دقایقی دیگر مردم فریدونکنار همپای سراسر کشور با طنین‌انداز کردن شعار «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» اعلام ازنجار خود از مستکبران و حمایت و همدلی خود با مردم بی‌دفاع فلسطین را اعلام می‌دارند.

* راهپیمائی روز جهانی قدس در فریدونکنار امروز نیز همانند سال‌های گذشته از مسجد جامع این شهرستان آغاز و تا مصلی قدس ادامه دارد.

* مردم فریدونکنار برای فریاد مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا لحظه شماری می‌کنند، پیر و جوان، کودک و بزرگسال با پلاکاردهای مرگ بر اسراییل و القدس و لنا منتظر آغاز مراسم هستند.

* سیده ثنا حسینی کودک ۶ ساله ای است که به همراه خانواده خود در این مراسم حاضر شد، به خبرنگار ما گفت: من آمدم تا با هم سن و سال های خود در فلسطین همدردی کنم و بگوئیم که تنها نیستید.

 


* معاون فرماندار فریدونکنار، بخشدار دهری، ریاست دادگستری نور، روسای ادارات و نهادهای تبلیغات اسلامی، بهزیستی و صنعت معدن و تجارت جز اولین روسای حاضر در این راهپیمایی هستند.

* با فریاد الله‌اکبر، مجری مراسم راهپیمایی، مردم غیور و قهرمان فریدونکنار راهپیمایی را شروع کردند.

*امام جمعه فریدونکنار: دوربینی حضرت امام در نامگذاری روز قدس، موجب خفه شدن اسراییل در نطفه شد، مردم بصیر ایران با حضور در این راهپیمایی حمایت خود را از مظلومان جهان بار دیگر به اثبات رساندند.

 


*محمد مهدی نصیری معاون فرماندار فریدونکنار: فریاد اعتراضی مردم به رژیم صهیونیستی هیچ گاه خفه نمی شود و مهمترین پیام حضور در راهپیمایی شکسته شدن بت و هیمنه رژیم صهیونیستی است.

*مرتضی رضویان یکی از جوانان فریدونکناری حاضر در مراسم: اسراییل باید از صحنه روزگار حذف شود و قطعا این رژیم ۲۵ سال آینده را میبینند، چرا که ما عاشق مبارزه با اسراییل هستیم.

* هم اکنون پرچم رژیم صهیونیستی و آمریکا در فریدونکنار به آتش کشیده شد.

 

«آمل»


* مردم شهر هزار سنگر شهرستان آمل با حضور در مقابل مسجد امام رضا (ع) راهپیمایی را از ساعت 11 صبح شروع کردند.

* خیل عظیم جمعیت از اقصی نقاط شهر، از همه خیابان ها به سمت راهپیمایان در حال حرکتند.

* قرار است حجت‌الاسلام جوادی‎آملی در مراسم امروز به سخنرانی بپردازد.

* شهردار آمل در جمع مردم شهر هزار سنگر در راهپیمایی روز قدس: روز قدس روز احیای روحیه ظلم ستیزی و نمادی از وحدت امت اسلامی در رو یا رویی با جنایات صهیونیسم جهانی است.

 


* بار دیگر مردم هزار سنگر آمل با حضور در راهپیمایی روز قدس حماسه آفریدند
حضور فرماندار، فرمانده سپاه، فرمانده انتظامی، شهردار، امام جمعه در جمع مردم روزه دار و ولایت مدار شهرستان آمل به چشم می خورد.

 

«تنکابن»


* مردم همیشه در صحنه تنکابن باز هم به میدان آمدند و مشت محکمی بر دهن استکبار کوبیده اند.

* راهپیمایی از مقابل مسجد جامع رأس ساعت 11:45 دقیقه آغاز شد، همه اقشار آمده اند، از پیرزن و پیرمرد گرفته تا کودکان و خردسالان، مسئولان، دانش‌آموزان، همه و همه پلاکارد به دست و با مشتان گره کرده آمدند.

* روستاییان مناطق دوردست دوهزار و سه‎هزار از ساعاتی پیش، چشم‌انتظار آغاز راهپیمایی خود را به خرم آباد رساندند، همه و همه با همان سر و وضع روستایی به میدان مبارزه آمدند.

 


* حجت‌الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در مراسم امروز تنکابن به سخنرانی می‌پردازد.
 

«بهشهر»


* مردم بهشهر باوجود بیدار ماندن و احیای داشتن شب گذشته حضور گسترده ای در چهارراه استقلال بهشهر دارند و منتظر آغاز راهپیمایی هستند.

* راهپیمایی پر شور روز قدس بهشهر با حضور مردم مجاهد و انقلابی این شهرستان از چهارراه استقلال آغاز شد؛ حضور مردم نسبت به سال گذشته بسیار بیشتر و پرشورتر است.

* علی‎محمد شاعری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس و نمایندهد مردم شرق مازندران سخنران امروز بهشهر است.

 

«میاندورود»


* مردم دلاور و قهرمان شهرستان میاندورود از مقابل شهرداری سورک رأس ساعت 11:30 دقیقه راهپیمایی را شروع می‎کنند.
 


«جویبار»


* راهپيمايى روز قدس، از دیار پهلوانان و قهرمانان شهرستان جويبار رأس ساعت 11 شروع شد، مسير حركت از مسجد اعظم تا مصلای الغدیر است.
 


* فرمانده سپاه شهرستان جویبار: روز قدس را روز مبارزه مستضعفین برمستکبرین دانست و اسراییل را غده سرطانی در دنیا معرفی کرد.

* دکتر گلدوست، کارشناس مسایل سیاسی: حضور مردم در این راهپیمایی را بی نظیر دانست و ویژگی ملت شریف ایران ولایت پذیری و مبارزه با استکبار عنوان کرد.

 

«چالوس»


* راهپیمایی کم‌نظیر مردم چالوس در روز قدس با حضور عظیم مردم از مسیر مسجد جامع تا مصلی رأس ساعت 11 آغاز شد.
 

«رامسر»
 

* مردم ولایتمدار شهرستان رامسر از مقابل شهرداری این شهر راهپیمایی روز قدس را رأس ساعت 11:30 دقیقه آغاز خواهند کرد.
 


* یک جوان دانشجو که خود را قبل از ساعت شروع راهپیمایی در محل تظاهرات در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و انزجار از رژیم کودک کش اسرائیل رسانده است، در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ گفت: حضور من و هم سن و سالانم باید برای ظالمان و رژیم ظالم اسرائیل هشداری است که بدانند ایران اسلامی امروز با نسل های سوم انقلابش پر صلابت و مقتدر در کنار مظلومان است و در راه دفاع از آنها از ظالم انزجار می جوید و همیشه در راه دفاع از مظلوم در این راه خواهیم بود.

* فرماندار شهرستان رامسر به خبرنگار ما گفت: بار دیگر ملت آگاه و انقلابی ایران اسلامی، در ماه ضیافت الهی، در آخرین جمعه رمضان، همصدا و همگام با ملل مظلوم و آزاده جهان و کشورهای اسلامی، روز جهانی قدس را به حماسه شعور و حضور و تبلور نوعدوستی و دفاع از مظلومان مبدل کردند.

حسین سروری بیان کرد: رژیم غاصب صهیونیستی در سایه حمایت همه جانبه استکبار جهانی و کشورهای منطقه بزرگترین جنایت تاریخ بشری را علیه مردم بی پناه فلسطین و لبنان بالاخص در سال های اخیر با راه اندازی و حمایت همه جانبه مالی و تسلیحاتی گروهک های تکفیری و ظلم و تجاوز و کشتار داخلی بزعم خود بدنبال تضعیف جبهه مقاومت و در هم شکستن استقامت و پایداری مسلمانان منطقه در دفاع از آرمان های امام عظیم الشان و قدس عزیز هستند.

12:12: هم اکنون راهپیمایی روز قدس در رامسر به پایان رسیده است و بیانیه این روز در حال قرایت است.

12:15: سخنران مراسم راهپیمایی رامسر دکتر شریعت نژاد هم اکنون در مصلی جواد الائمه این شهرستان در حال سخنرانی است.


«سوادکوه»

 

* مردم شهرهای زیراب و پل سفید از مساجد جامع این دو شهر راهپیمایی خود را رأس ساعت 11 آغاز کردند.

* مردم ولایتمدار سوادکوه با در دست داشتن دست نوشته هایی با مضمون فلسطین پاره تن اسلام است، قدس روز همبستگی با ملت مظلوم فلسطین و حمایت از قدس شریف بر همه مسلمانان لازم است، حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را فریاد زدند. 

زن و مرد، پیر و جوان، روستایی و شهری، دانش آموز و دانشجو، استاد دانشگاهی و روحانی، کارمند و کاسب، همه و همه آمده بودند تا باردیگر خشم و انزجار خود را نسبت به جنایت ها و شرارت های اسرائیل به رخ جهانیان بکشانند. 

پس از تجمع اقشار مختلف مردم سوادکوه در نقاط از پیش تعیین شده آیین راهپیمایی در این شهرستان آغاز شد و سیل جمعیت در حالی که پارچه نوشته هایی با مضامین استکبار ستیزی با خود حمل می کردند با مشتهای گره گرده و با فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا وارد مسیر اصلی راهپیمایی شدند. 

مردم روزه دار سوادکوه با سردادن شعارهایی از قبیل: «جنایت اسراییل، جنایت آمریکاست»، «این همه قتل و غارت، حمایت آمریکاست»، «داعشی و تکفیری، عامل اسراییل اند با همه جنایت، گروهکی ذلیل اند»، «آتش به جان مردم، از شرر آمریکاست»، «جنایت صهیونیست، زیر سر آمریکاست»، «اتحاد اتحاد، تنها ره نجات است» و مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل نفرت و انزجار خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کردند. 

سالخوردگانی که توانایی ورود در مسیر اصلی راهپیمایی را نداشتند در پیاده رو های خیابان ها شهرهای پل سفید، زیراب و آلاشت با مشت هایی گره کرده، ضمن سردادن شعار علیه استکبار و صهیونیزم ، یک بار دیگر با آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند. 

همچنین مردم مومن و انقلابی سوادکوه که در ماه مبارک رمضان شاهد کشتار بی رحمانه مردم یمن بودند با سردادن شعارهایی از این اقدام شرارت طلبانه آل سعود اعلام انزجار کردند. 

حمل پلاکاردهایی از سخنان امام(ره) و مقام معظم رهبری در حمایت از قدس شریف، برپایی ایستگاه‌های فرهنگی و سلامت از دیگر اقدامات مردم در طول راهپیمایی بود.

 

«قائم‌شهر»

 

* مردم شهرستان مزین به نام قائم آل محمد (ص)، شهر سرداران و بیش از هزار شهید قائم‌شهر از جوار پنج شهید گمنام حسینیه عاشقان ثارالله (ع) با مشت‌هایی گره کرده راهپیمایی خود را ساعت 11 آغاز کردند.
 

 

سید علی ادیانی نماینده مردم قائم‌شهر امروز در جمع مردم این شهرستان به سخنرانی می‌پردازد.
 


«گلوگاه»
 

* مردم دلاور شهرستان گلوگاه از دورترین روستاهای شهر، از هزارجریب و ... از مقابل مسجد ملاعباس ساعت 11 حرکت خود را آغاز کردند.
 


«بابل»
 

* مومنان شهر دارالمومنین بابل با حضوری پرشور از میدان ولایت این شهرستان ساعت 11 حرکت کردند.
 


* لحظه به لحظه روزه‎داران عزیز به جمعیت اضافه می‌شوند و حضوری با شکوه را رقم زده‌اند.
 

 

*جمعیت همچنان در خیابان‌های منتهی به مصلای بابل حدفاصل چهارراه شهربانی اضافه می‌شود.

*آیت‎الله توکل نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری به صف راهپیمایان پیوست.

*گردان های امام حسین بابل هم به مراسم پیوستند.

 


*جمعیت به نیمه راه یعنی باغ فردوس رسید و همچنان بر آن افزوده می شود.


«نکا»
 

* ازدحام مردم روبه‌روی جهاد کشاورزی نکا بسیار پرشور است، خیابان ها بسته شد و همه با فریاد شعارهایی، برای آغاز راهپیمایی لحظه‌شماری می‌کنند.

* رأس ساعت 10:30 دقیقه، با نوای الله اکبر مردم ولایتمدار نکا، رسماً راهپیمایی آغاز شد.

* حضور بی‌شمار مردم در راهپیمایی غوغا می‌کند، مردم از کوچه و خیابان‌های اطراف به صف راهپیمایی ملحق می‌شوند، حضور خواهران چشم‎گیر و نوای خواهران هم بلند است.

* حجت‌الاسلام موحد مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز سخنران امروز نکا است.

«محمودآباد»
 

* راهپیمایی از گلزار شهدای آهومحله محمودآباد با حضور چشم‎گیر و کم‎نظیر مردم رأس ساعت 11 صبح آغاز شد.
 


*

«نور»
 

* نوری های غیرتمند، راهپیمایی عزتمندانه خود را از میدان امام (ره) رأس ساعت 11 صبح به سمت مصلای جمعه این شهر آغاز کردند.


«نوشهر»
 

* مردم از ساعتی قبل در محل راهپیمایی با در دست داشتن پلاکاردها حضور پیدا کردند.

* مراسم راهپیمایی روز قدس همزمان با سراسر کشور با حضور پرشور مردم نوشهر در حال برگزاری است.

* این مراسم با حضور پرشور مردم و مسئولین، نیروهای نظامی و انتظامی رأس ساعت 11 آغاز شد.

 


* فرمانده سپاه ناحیه نوشهر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما روز قدس را روز مبارزه حق علیه باطل دانست و گفت: این روز ، روز کوتاه‌کردن دست اسرائیل غاصب و پشتیبانان او از سرزمین فلسطین، روز مبارزه و مقابله مستضعفین با مستکبرین و هشدار به ابرقدرت‌ها و روز احیای اسلام است.

سرهنگ پاسدار مرتضی رمضانی تاکید کرد: امروز ملت شریف ایران برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و رهایی قدس شریف از دست جنایتکاران رژیم صهیونیستی و برای لبیک به ندای امام خمینی(ره) همگام با مردم و بسیجیان در این راهپیمایی شرکت کرده تا به استکبار جهانی اعلام کند که همواره در کنار مردم ستم‌دیده جهان به‌ویژه فلسطین حضور خواهد داشت و برای نجات آن‌ها از هرگونه کمک دریغ نخواهد کرد.

* علی شریفی دانش‌آموز 9 ساله نوشهری علت حضور خودرا همدری با کودکان و نوجوانان هم سن خود خواند و بیان کرد: امدم تا به اسراییل بگویم دوستان من در فلسطین باهمین مشتهای کوچک می توانند نابودی ات را رقم بزنند.

 


* فرزاد دبیری دانشجوی 25 ساله نوشهری، گفت: تمام تهدیدهای دشمنان ما پوچ و تهی است و این استقامت مردم فلسطین نابودی اسراییل رارقم خواهد زد. 

وی وحدت مسلمین را نمونه‌ای از سنگ‌های نهضت آزادی تشبیه کرد و افزود: وقتی مردم با دهان روزه و در هوای گرم برای راهپیمایی می‌آیند این خود نشان از وحدت و همدردی با ملت مظلوم فلسطین و دیگر ملت‌های محروم جهان است.

*جمعیت پرشور و ولایی مردم نوشهر به میدان همافران رسیده اند و شعار مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، القدس النا، راه امام و شهدا زنده است، آزادی فلسطین شعار مسلمین است، نابودی اسرائیل شعار روزه داران ، ارزوی هر مسلمان نابودی اسرائیل، از جمعیت به گوش می رسد.

* گرما هوا بیداد می کند ولی شور و حرارت مردم برای از بین بردن اسرائیل گرمای هوا را مجذوب خود کرد.

*نازنین امیری خانه‌دار نوشهری که با فرزند خود در این راهپیمایی شرکت کرده درباره علت حضور خود گفت: با وجود روزه‌داری و هوای گرم امروز باز هم برخود دانستم تا با حضور خود به عنوان یک فرد کوچک بگویم ما سرسختانه پشت برادران و خواهران مسلمان‌مان هستیم تا ان‌شاالله پیروز شوند.

* مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه نوشهر با اشاره به اهمیت این روز، اظهار کرد: مردم عزیز ایران اسلامی آخر جمعه ماه مبارک رمضان هر ساله به همراه دیگر ملت‌های مسلمان و غیرمسلمان برای نجات مردم فلسطین و اعلام انزجار راهپیمائی می‌کنند و امسال نیز با توجه به تحولات منطقه و گسترش ظلم به کشورهای اسلامی همچون یمن، بحرین، عراق و سوریه و گسترش ظلم در جهان اسلام، مردم سراسر جهان نیز به همراه مردم ولایت‌مدار ایران اسلامی در راهپیمایی شرکت خواهند کرد و بنا به فرمایش امام علی(ع) با ظالم خصم و کمک‌کار مظلوم باشیم.

* رئیس اداره سازمان تبلیغات اسلامی نوشهر نیز در جمع راهپیمایان با بیان اینکه قدس قبله اول مسلمین و پاره‌تن اسلام و مرکز ادیان توحیدی است، خاطر نشان کرد: با ابتکار حضرت امام(ره) این روز به یک روز جهانی تبدیل گشته به‌طوریکه کل عالم اسلام و حتی ادیان مسیحیت و یهودی‌های منصف در دفاع از مظلومین فلسطین حضور دارند.

* روزه داران نوشهری به میدان انقلاب رسیده اند و مسیر خود را به سمت مصلی ادامه می دهند.

 

«عباس‎آباد»

 

* عباس‌آبادی‌ها راهپیمایی خود را از مسجد جامع به‌سمت مصلی رأس ساعت 11 آغاز کردند.
 


* شمس‎الله شریعت‌نژاد نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‎آباد در مجلس سخنران امروز است.
 


*

این گزارش در حال به‌روزرسانی است ...دیدگاه شما در مورد : حماسه روز قدس دیار علویان در 23756 کیلومتر مربع

حماسه روز قدس دیار علویان در 23756 کیلومتر مربع