پنج شنبه 31 خرداد 1397 01:32:36

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 4048

تاریخ انتشار : 25/01/1393 - 15:36

اختصاصی/ سالی که نکوست از بهارش پیداست:

نوروز 93 در محور سوادکوه بدون قربانی سپری شد/ 144 مصدوم در 52 فقره تصادف

رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه با بیان اینکه در نوروز امسال خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم اظهار داشت: در 52 فقره تصادفی که در محور سوادکوه اتفاق افتاد 144 نفر مصدوم شدند.

نوروز 93 در محور سوادکوه بدون قربانی سپری شد/ 144 مصدوم در 52 فقره تصادف

جهانگیر آذری در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، در خصوص طرح امدا و نجات جاده ای ویژه ایام نوروز گفت: این طرح از روز 26اسفند 92 تا 17 فروردین 93 به مدت 21 روز در شهرستان همزمان با کل کشور برگزار شد.

وی بیان کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه در این مدت با با پنج پایگاه امدادی گدوک ، ارفعده ، دوگل ، جوارم شیرگاه و یک پست گشت موتوری به طور شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مردم بود.

آذری اذعان داشت: در طرح نوروزی امداد و نجات از 546 نفر روز امدادگربه همراه 5 دستگاه آمبولانس، دو دستگاه خودروی ست نجات، 2 دستگاه خودرو کمک دار سبک جهت پشتیبانی طرح و یک دستگاه موتور سیکلت استفاده شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه در ادامه سخنانش با بیان اینکه خوشبختانه تصادفات امسال تلفات جانی نداشت به ارائه آمار مربوط به تصادفات پرداخت و گفت: امدادگران این جمعیت در عملیات نجات مربوط به 52 فقره تصادف در محور سوادکوه حضور داشتند.

وی افزود: از میان 293 حادثه دیده در این تصادفات 144 نفر مصدوم شدند که از این میان 48 نفر به صورت سرپایی در صحنه حادثه درمان، 66 نفر توسط آمبولانس هاس هلال احمر و مابقی توسط دیگر عوامل امدادی به بیمارستان و مراکز درمانی اعزام شدند.

آذری همچنین از یک مورد اطفاء حریق و 7 مورد رهاسازی محبوسین در تصادفات جاده ای با استفاده از دستگاه های ست سنگین و نیمه سنگین خبر داد.

البته در این میان نباید نقش خود پایگاه های امداد جاده ای را دست کم گرفت، رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه از مراجعه حضوری 230 نفر جهت دریافت کمک پزشکی در ایام طرح نوروزی خبر داد و تصریح کرد: 223 نفر از مراجعه کنندگان به صورت سرپایی درمان شدند و 7 نفر نیز توسط آمبولانس به مراکز درمانی انتقال یافتند.

آذری اضافه کرد:شرایط اقلیمی بد و بارش شدید برف در ایام نوروز موجب شد پایگاه های امداد جاده ای سوادکوه به 230 نفر مسافر و در راه مانده  اسکان موقت دهند و از آنها با 83 قرص نان و 47 قوطی انواع کنسرو جات پذیرایی کنند.

وی همچنین ابراز داشت: در روزهای یخبندان نوروزی امدادگران برای کمک به مسافرین نوروزی برای 114 دستگاه خودرو زنجیر چرخ بستند.

رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه همچنین از 7 مورد عملیات  نجات مختلف در زمینه جستجوی افراد گم شده، نجات غریق و ... خبر داد.دیدگاه شما در مورد : نوروز 93 در محور سوادکوه بدون قربانی سپری شد/ 144 مصدوم در 52 فقره تصادف

نوروز 93 در محور سوادکوه بدون قربانی سپری شد/ 144 مصدوم در 52 فقره تصادف

  • پربازدیدترین ها